Kokemuksia yleensä tuosta merkistä?
Mietin voisiko koirani korvien kutina johtua kyseisestä ruokamerkistä ?
Koira syönyt eläinlääkäriltä ostettua rc:n ruokaa pari kuulautta ehkä, nyt korvat kutiaa -rapsuttaa ja pudostelee päätään koko ajan!
Korvat putsattu, ei punoita tai muuta sellaista!
Kokemuksia ?
Royal canin koiranruoka ?
4
369
Vastaukset
- Anonyymi
Itse lopetin rc:n syöttämisen outojen vaivojen jälkeen- korvat kutisee( !! ), tassut kutisee, ihoon ilmestynyt kutiavia rupia tms jne... jne....
Toivottavasti päästään pois vaivoista ja palataan hyvään oloon!! - Anonyymi
Katsot mitä sisältää.
Viljat, vehnä varsinkin aiheuttaa monille koirille iho ja korvatulehduksia. Ja niitä sisältäviä ruokia ei kannata siski käyttää. Itse ruokin viljattomilla, joissa suuri lihaprosentti, ja lisänä raakapakasteita/ rustoja/ pullia jne.
Koirallani ei ole ollut iho/ korvaongelmia koskaan. En myöskään anna koiralle herkkuja yms. Joissa viljaa, väri/ säilöntäaineita yms.
Jokainen tekee valintansa tietysti itse.- Anonyymi
Taitaa rc sisältää vehnää melkein jokaisessa ruuassa, täytyy etsiä parempi vaihtoehto!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taitaa rc sisältää vehnää melkein jokaisessa ruuassa, täytyy etsiä parempi vaihtoehto!
Olen antanut jokaiselle koiralleni rc:n ruokaa ja vanhin on 13 vuotias ja on elänyt hyvää elämää ja ehkä elää vielä pitempäänkin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1482533
- 1801798
- 691623
- 921618
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91221- 80978
- 94965
- 71955
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes188884- 65877