Töissä kaikki luulee että puolisoni on Jenni joka työskentelee kaupassa myyjänä.
Oikeasti hän on Janne joka on myyjänä kaupassa joten en ihan kaikkea valehdellut.
Pikkujouluihin en vie häntä vaikka niihin saa ottaa seuralaisen.
Pienellä paikkakunnalla meidän kaltaisia vihataan.
Moni on sanonut mielipiteensä homoista eikä ne mielipiteet ole mukavia.
Kun oli kahdet presidentinvaalit joissa Haavisto oli ehdolla, yleinen mielipide työpaikalla oli että Haavisto mutta kun hän on homo niin ei.
Miten sen voisi tuoda ilmi työpaikalla jossa johto ja työntekjät on vanhakantaisia ja pari tyyppiä on S.O.O miehiä joille ei kyllä homous maistu?
Olen valehdellut 10 vuotta
13
279
Vastaukset
- Anonyymi
Vaihda työpaikkaa ja kaupunkia.
- Anonyymi
Vai että pienellä paikkakunnalla eikä kukaan siis tiedä? :-)
- Anonyymi
Kuinka sellaista jaksaa? Entä ketkä tietää, että sä asut miehen kanssa? Miten te liikutte yhdessä julkisesti?
- Anonyymi
Jos et pahastu, että kirjoitan naisena. Miksi sinun pitäisi salata asiaa? Jos se sinua kovasti vaivaa, ymmärrän kyllä, niin mene pomollesi sanomaan asia ihan suoraan mitä ajattelet eli juuri tämä, mistä kirjoitit. Älä välitä muista. Pienellä paikkakunnalla on pienet piirit ja tylsä elämä. Siksi juorutaan (ainakin täällä) joka asiasta. Mitä sitten? Vaakakupissa on kuitenkin sinun elämäsi ja henkinen hyvinvointi vastaan muut ihmiset. Ei hemmetti, nyt seuraavalla kahvitustauolla sano ihan suoraan asia. Jos joku ei ole ns. mukana, hän on typerä. Älä noteeraa. Toivon sinulle nyt rohkeutta! Sinä pystyt siihen :-)
- Anonyymi
Puppelismi on sallittua ja laillista nykyään ei sitä tartte hävetä, rohkeasti joukkoon vain!🤩🤩🤩
- Anonyymi
Naisena vielä. Kommenttisi kuulosti sarkastiselta. Ei näin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Naisena vielä. Kommenttisi kuulosti sarkastiselta. Ei näin.
En huomannut mitään sarkasmia koko kirjoituksessa, se oli kanustava.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En huomannut mitään sarkasmia koko kirjoituksessa, se oli kanustava.
Millä lailla kannustava, jos saa kysyä? Puppelipojiksi haukuit. Antaa kaikkien kukkien kukkia.T. Nainen
- Anonyymi
Naiset elävät pilvilinnoissa omissa kuplissaan.
Miesten välisiin suhteisiin asennutaan sitäpaitsi julmemmin, kuin lesbojen välisiin.
Hae duunipaikkaa pääkaupunkiseudulta, ja kaupunginosasta missä asuu alkuperäisiä stadilaisia.
Rento meininki eikä rakastavaisia vainota tai ihmetellä.- Anonyymi
asennoidutaan...
Bannia odotellessa. - Anonyymi
Miten niin elävät pilvilinnoissaan? Kerroin oman mielipiteeni asiasta.T. Nainen
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miten niin elävät pilvilinnoissaan? Kerroin oman mielipiteeni asiasta.T. Nainen
P.s. Muuttanut sieltä 'stadista'/syntynyt. T. Nainen
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
P.s. Muuttanut sieltä 'stadista'/syntynyt. T. Nainen
Replica mikä replica tai faghag.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2724486Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2673615Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1621911Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde261818Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991485Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?1341031Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18970en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va122922Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235883