Joskus hieman säälittää nämä papparaiset ja vähälahjaiset tyypit joita huijaan mutta pitäähän minunkin elää. En ole pahemmin kouluja käynyt mutta tämän automyyjän homman sain ja olen hyvä siinä, tienestit on aika hyvät mutta ärsyttää ne asiakkaat, semmoisia tyhmiä haisuleita. Nyt loppuu, huomenna lisää.
Automyyjän tunnustuksia
18
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Olet skoda-myyjä?
- Anonyymi
Toyota tietenkin...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toyota tietenkin...
Toyota tietenkin vetää pitemmän korren myynnissä koska se on niin erinomainen ja luotettava auto.
Skoodaa myydään lähinnä firmoille, halppis liisata, kallis korjata. Kestää hyvällä tuurilla vuoden, joskus jopa kaks. Toyota kestää vuosikymmeniä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toyota tietenkin vetää pitemmän korren myynnissä koska se on niin erinomainen ja luotettava auto.
Skoodaa myydään lähinnä firmoille, halppis liisata, kallis korjata. Kestää hyvällä tuurilla vuoden, joskus jopa kaks. Toyota kestää vuosikymmeniä.vw tekeleet liisaustakuu autona hyviä
liian kalliita omistaa
- Anonyymi
Toyotistille voi myydä mitä tahansa jos siinä on Toyotan logo.
- Anonyymi
Kylläpä oli älykäs kommentti Skodahönöltä.
- Anonyymi
Tojotallukka on ihan oma lukunsa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tojotallukka on ihan oma lukunsa.
Toyotan parhaat tuotteet: Aygo, Proace ja Supra, koska muiden tekemiä.
Hilux ja Landcruiser, koska niissä on diesel.
- Anonyymi
Toyotan laatutuote myy itsensä, riittää kun asiakas käy koeajolla maailman edistyksemmällisellä hybridikoneistolla varustetulla Toyotalla. Kaikki asiakkaan kokemat asiat lyövät kaupan lukkoon sillä hetkellä.
- Anonyymi
Pitää olla aika tuhti pankkitili jos kaupat lyödään lukkoon sillä hetkellä, tai sitten ollaan hyvin kauan velkavankeudessa.
- Anonyymi
Ei todellakaan nyt kukaan ainakaan täysin järjissään oleva ihminen osta uutta autoa enää nyt tänä vuonna kun ensi vuonna ajoneuvojen verotus muuttuu täällä Suomessa vaikuttaen niin että ajoneuvojen hinnat laskevat huomattavasti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei todellakaan nyt kukaan ainakaan täysin järjissään oleva ihminen osta uutta autoa enää nyt tänä vuonna kun ensi vuonna ajoneuvojen verotus muuttuu täällä Suomessa vaikuttaen niin että ajoneuvojen hinnat laskevat huomattavasti.
Höpöä, ei valtio luovu lypsylehmästään, varsinkaan tämän kepupunavihreän hallituksen aikana.
- Anonyymi
Tyhmille ihmisille voi myydä mitä tahansa paskaa kun juttelee mukavia ja tarjoaa pullakahvit.
- Anonyymi
Kurja kauppias. Mulla om Lada Niva. Ei hyydy mihinkään, aina toimii.
- Anonyymi
Muistellaanpa hieman historiaa se kun täällä on tapana.
Toyotalla oli omat ongelmansa öljyä kuluttavien moottoreiden kanssa. Useissa malleissa oli tätä ongelmaa. Lisäksi Toyota taitaa olla ainut tai ainakin viimeisimpiä autovalmistajia joka on myynyt autoja jossa matkustaja tai kuski todennäköisesti kuolee kolaritilanteessa. Tämän todistaa kolaritestit. Onneksi se asia on nyt jo parantunut.
Muuten en olisi niin varma toyotan laadun parantumisesta. Toyotan kehujat vain käyttää sellaisia laseja ettei niiden virheet haittaa. Minun mielestä tämä tietysti. - Anonyymi
Toyota, laadukkain auto päällä maan.
- Anonyymi
Eipä ollutkaan, sori.
- Anonyymi
Trolli,provo.Asiakasta ei kande suututtaa tai kaatuu koko huijari pulju!siitähän sulle maksetaan,se on raha joka haisee,vaik olis kysees pikkukaupoakin näinä hetkinä..korona,asiakkaat ei liiku.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse734527Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1053769Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1423463Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.371970Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691921Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891219- 1181035
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.127944- 55925
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25837