Vuoden autojen joukkoon on eksynyt Tojotan Yaris. Artikkelissa nimitys "itsestään lataava" oli laitettu lainausmerkkeihin. Se kuvastaa sitä, kuinka tuo nimitys on lehden mielestä naurettava eikä kuulu ollenkaan hybridien joukkoon. Vain ladattava hybridi on aito hybridi. Muut ovat valehybrideitä.
Iltasanomat ei arvosta itselataavia
6
141
Vastaukset
- Anonyymi
Toyotan maahantuonti pitäisi kieltää tuon valheen ja törkeän ruostumisen takia.
- Anonyymi
Pitäähän joku auto olla itseoikeutettu jumbo.
- Anonyymi
Trafi on fiksu eikä se käytä tuollaisia typeriä mainosmiesten keksimiä nimityksiä lainkaan. Tojot ovat bensa-autoja ja vain ladattavat ovat hybridejä.
Selkeä jako käyttövoiman mukaan. - Anonyymi
Yariksessa voi olla vuodenauto ainesta. Onhan se paras pikkuauto. Siinä on kaikki ominaisuudet edellä muita saman kokoluokan autoja. Lisäksi se on kestävä ja pitkäikäinen.
- Anonyymi
Hinta vain ylemmästä luokasta. No se kyllä Toyotan ongelmana läpi koko malliston. Suomen maahantuoja vetää välistä ja pahasti kun katsoo mitä muualla maksaa ja mitä on veron osuus.
- Anonyymi
Mitä järkeä tässä 5v tasolla olevalla spammäyksellä on. no ei järjen hiventäkään. .jos tällaiseen kuraan elämänsä tuhlaa ni ei tarttis veronmaksajien sitä kurjaa eloa maksaa. . Harakiri tai köysi. .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2734532Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2673649Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1621938Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde261839Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,3021499Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?1351045Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18986en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va124938Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235885