OnePlus Nord ei sammu !

Elikkä virtanappia kun painaa, niin tulee vaan joku Google Assistant ruutu esille ! Olisiko asiallisia neuvoja asian korjaamiseksi ? Kiitos.
2155132
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Paina pidempään niin sammuu.

Äänestä

Eikö OnePlussankaan widgeteistä löydy edes näytön lukitus -kuvaketta? Halvemmat, enemmän muokatun os:n omaavat kännykät ovat monesti varustelultaan monipuolisempia ja käyttäjäystävällisempiä.

Äänestä
  • Mitä sillä tekee:D

    Äänestä

  • Oneplussan järjestelmäasetuksista käsin voi asettaa näytön lukittumaan kun kaksoisnapauttaa jotain tyhjää kohtaa aloitusnäytössä. Asetukset - Aloitus- ja lukitusnäyttö - Käynnistä tai sammuta näyttö kaksoisnapauttamalla.

    Äänestä

Asetuksista löytyy -Painikkeet ja eleet- valikon alta virtapainikkeen asetukset josta voi vaihtaa tuon Google avustajan takaisin virtavalikkoon

Äänestä
  • Kiitos

    Äänestä

  • Kiitos tästä neuvosta 👍

    Äänestä

  • kiitos mullaki oli tuo defaultisti

    Äänestä

  • Kiitos tästä! Ihmettelen miksi puhelin oli vaihtanut itsestään näppäimen toimintoa

    Äänestä

Virtapainike ja voluumi samanaikaisesti paina tulee valikko

Äänestä

Herrane aika.

Äänestä

Mitä niitä sammuttaa.

Äänestä

Minulla sama juttu. Välillä painan vahingosta jostain ja siihen tulee se että katkaise virta, mutta nyt siihen tulee aina se google juttu. Oisko mahdollista kertoa miten saa katkaistua virran?

Äänestä
  • Vähän vanha, mutta "aseteukset" --> "lisäasetukset" --> "virtapainike" -->"pidä virtapainike painettuna" --> josta sitten valitset "virtavalikko", sulla on siellä varmaanki valittuna "puheavustaja". Eli tuskin auttaa enää tämän kysymyksen esittäjää, mutta jos tänne eksyy muita samaa ongelmaa kuukkeloineita niin niille tämä vastaus.

    Äänestä

  • Tai sitten sieltä asetuksista ensin " lisäasetukset" ja sieltä "eleiden pikavalinta" ja edelleen sieltä löytyvästä "avaa google assistentti" kohdalta poistat täpän "pidä virtapainiketta painettuna"

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Vähän vanha, mutta "aseteukset" --> "lisäasetukset" --> "virtapainike" -->"pidä virtapainike painettuna" --> josta sitten valitset "virtavalikko", sulla on siellä varmaanki valittuna "puheavustaja". Eli tuskin auttaa enää tämän kysymyksen esittäjää, mutta jos tänne eksyy muita samaa ongelmaa kuukkeloineita niin niille tämä vastaus.

    Kiitos neuvosta, toimii, nyt sain sen älyttömän puheavustajan pois. Jostain syystä se vielä oli på svenska.

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    Kiitos neuvosta, toimii, nyt sain sen älyttömän puheavustajan pois. Jostain syystä se vielä oli på svenska.

    Ja mulla arabiaksi :))))))

    Äänestä

Paina virtapainiketta oikealla ja volume kovemmalle nappia vasemmalla samaan aikaan.

Äänestä
  • Se juurikaan ei toimi!

    Äänestä

Kiitos kysymyksestä! Sama ongelma oli täällä. Nyt toimi hyvin tuo neuvo painaa sekä äänenvoimakkkuuden ylänappia että virtapainiketta samanaikaisesti👍

Äänestä

Käynnistä uudelleen nii alkaa skulaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Elikkä virtanappia kun painaa, niin tulee vaan joku Google Assistant ruutu esille ! Olisiko asiallisia neuvoja asian korjaamiseksi ? Kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu