Itselläni on uusivuosi fiilis todella korkealla. Isovanhemmat ja koko perhe tulee syömään hyvää ruokaa ja vietämme iltaa.
Mites on, ostatteko raketteja? Itse ostan lähinnä omien ja sisarusten lapsien takia.
Laitatteko miten paljon ruokaa yleensä ja mitä? Minä itse ajattelin savustaa kalaa ja tehdä hyvää paistia. Punaviinisoosia ja valkosipulikerma pottuja.
Toivottavasti kaikille tulee hyvä joulu ja uusivuosi. ☺️
Odotatteko uuttavuotta?
Anonyymi
5
<50
Vastaukset
- Anonyymi
En odota se tulee aina vuodenvaihteessa.
Kaksi-viikkoa yhtä juhlimista joulusta loppiaiseen. - Anonyymi
Työniloa :-)
- Anonyymi
Sopiiko valkosipuliperunat punaviinisoosin kanssa?
- Anonyymi
Jos on lihaa niin kyllä.
- Anonyymi
Odotamme.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 14010506
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485393Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p404070Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323612Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352664Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191906Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3591582Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?981567Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?731428Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311386