Sote keskus

Mitä helvettiä tänne kannatti rakentaa tuota kallista SOTEKESKUSTA. Meinaan vaan jos hoidon taso pysyy yhtä epäpätevänä kuin siinä vanhassa niin hukkaan meni nekin ruplat. Täällä on pari kolme pätevää hoitajaa rajoitetusti ja lääkärit nyt sitten arvuuttelee mitä sattuu ja odottavat tili päivää. Kai ne minut joskus tappaa.
9719
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Noin se menee , sinulle sanotaan että viikonkuluessa tulee esim, lähete . Noita luvattuja viikkoja on jo kohdallani useita kolmas kuukasi nyt meneillään . Että älä hosu homma on hanskassa vaan se on hukassa .

Äänestä

Odotusaula on loistavasti ilmastoitu kun tuulkaappi on unohdettu vastaanottotilojen ja vanhainkotiin menevän katoksen välistä . Mummelit ovat helmat hampaissa kun kylmä vihuri puhaltaa ovia aukovien mennessä . Kolee paikka . Ehkä jonot harvenevat tuolla keinoin .

Äänestä
  • Tarkoituskin on tuulettaa vähän hameen alta, moni tauti paranee paremmalla tuuletuksella.

    Äänestä

vähentääkö se gyneologi lähetteitä kun tuuli puhaltaa niin että labor majorit lepattaa

Äänestä

Sote-keskuksesta näkee, että hoitojärjestelyt eivät ole kehittyneet mitenkään 50 vuodessa. Samat putkikäytävät kuin entisessä rakennuksessa; tosin vähän kapeammat. Samaa ovileikkiä tekevät hoitajat puikahtelevat sinne tänne ovista. Eläkkeellä oleva lääkäri ehdotteli vähän toimivampaa systeemiä, mutta kunnan luottamuselimissä tuntuu olevan jumalallista tietoa, kun asiantuntijoiden neuvot ei kelpaa. Sotekeskus piti rakentaa soteuudistuksen takia hätäisesti ja halvalla; lopputulos näkyy.

Äänestä

Kuihtuvaan kylään rakennetaan tarpeettomia rakennuksia ihan vain puuhastelun vuoksi . Herraseurueella on jotain puuhastelua .

Äänestä

Kunnan tiedotuslehdessä toivottiin elinikäistä kumppanuutta sote-keskukseen. Eli toivotaan sairauksia paljon kuntalaisille...

Äänestä
  • Vai tarkottaako että elinikä lyhenee kun asioi sote-keskuksessa?

    Äänestä

Hoidettavat ovat ulkoistettu minkä huomaat kyläkunnan sivun pitkäaikaisen aloituksen suosiosta . Kun vastaaa itselleen voi leikitellä itsensä kanssa ja näin hoitotavoite täyttyy .

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mitä helvettiä tänne kannatti rakentaa tuota kallista SOTEKESKUSTA. Meinaan vaan jos hoidon taso pysyy yhtä epäpätevänä kuin siinä vanhassa niin hukkaan meni nekin ruplat. Täällä on pari kolme pätevää hoitajaa rajoitetusti ja lääkärit nyt sitten arvuuttelee mitä sattuu ja odottavat tili päivää. Kai ne minut joskus tappaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu