Huomiota haetaan taas itselle keinolla millä hyvänsä.
Että oikein lehdessä pitää valtuuston kokouksista ilmoittaa - onhan niitä ilmoituksia ollut tähänkin asti. Ja saas nähdä, kuinka iso porukka ollenkaan noita netittömiä senioreita nyt sitten lehtereille saapuu. Ei auta muu kuin jäädä odottamaan. Ette ole sitten tv-mainoksia harkinneet?
Ja että pöytäkirjat nettiin. Siellähän nekin on hyvänen aika olleet ties kuinka kauan.
Julkisuutta itselle tuli taas, ja sitähän tässä ainoastaan haettiinkin. Naurettavaa. Ihmiset näkevät kyllä tämänkin läpi.
Humppilan valtuustoaloitteet
Anonyymi
1
108
Vastaukset
- Anonyymi
Tuollaiset ilmoitukset lehdessä nykypåivänä aivan turhaa.
Voi ne ilmoitukset lukea iltalenkillä kunnanviraston ilmoitustaulultakin.
Jos kuluja pitää karsia niin lehtiilmoitukset on oiva keino. Pienistä puroista tulee iso virta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1492489Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273691Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637