Nyt näyttää siltä, ettei kiemunki voikaan asettua ehdolle kunnalisvaaleissa, koska toimii itse itselleen kieroilemassa viestintäjohtajan virassa sairaalan mäellä. Ja se on varmaa, ettei tule koskaan luopumaan tästä hyväpalkkaisesta tyhjän toimittajan virasta, joten ainakaan ennen kiemungin eläköitymistä olemme turvassa , eikä tämä riitelijä tule nousemaan valtuustoon. Tämä oli viikon paras uutinen, Jihaaaa
Jiihaaaaaaa
Anonyymi
1553
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Kuka persu keksii ettei voi?
Jääväys on keksitty.
Ei Demulit eikä Perttu ainakaan ennenkään ole lakia tai järkeä kuunnelleet tai kunnioittaneet, uppiniskaisesti vaan oikeuslaitoksen kautta hakevat sanktiot ja tuomiot .....
Hups en mä tajunnu, etten mä voi osallistua vaaleihin, hups enkä mä tajunnu et scc hallituksessa joutuu kantaa vastuutakin, enkä mä tajunnu sitäkään et tontin omistajalta joutuu kysyyn ennen kun sairaalan voi rakentaa toisten maille. Tää sama kiemunki muuten väitti taannoin ettei sillä oo muuta kiinteää omaisuutta kun auto ja keittiökaluja. Ei tää kahjo vaan tajunnu, että kiinteä omaisuus tarkottaa nimensä mukaisesti kiinteistöä. On muuten hemmetin riemmullista, ettei tää kahju ole vaalikelpoinen Hämeenlinnassa, vaikkei sitä itte tajuukkaan.
Vanha Hämeenlinnainen sanonta kuuluu: mihin kiemunki koskee menee päin persettä ja tämä on täyttä faktaa
Eipäs vielä nuolaista. On tämän kaupungin oikeuslaitokselta ennenkin saatu demarijohtajia vapauttavia tuomioita, eräskin jätettiin tuomitsematta ymmärrystä vailla olevana. Jospa tätä samaa kriteeriä käytetään nytkin?
Ainut lohtu tässä on se, ettei kieronkia enää nähdä valtuustossa koskaan
Avaaja on mennyt sekaisin. Iisakki voi olla ehdokkaana mutta tarkoitti Kari Ilkkalaa mikä ei voi olla monesta syystä ehdokkaana. Poliitikon ura loppu tuomioon. Tervetuloa takaisin Iisakki.
Kyll minä äänesä kari ja lulua taaskin molempi
Kieronki tietää "lakien kiemurat". esteettömyyskysymys on helppo oikaista; vain soitto Markuille ja laintuntijaneuvos isotuhokin toteaa; esteitä ei ole.
ja konsulttiapua vielä toveri Jormalta niin esteettömyyspykäläkin on kuopattu, tosin vaatii myös virallisesti tyhmäksi julistautumisen
Jos kieronki tulee joskus vielä valtuustoon, voin luvata että lähden välittömästi Hämeenlinnasta
Hyvä hyvä, lupaan äänestää Kiemunkia!
Deareille pitää sallia kaikki erivapaudet, koska he ovat täyttä ymmärrystä vailla.
Trumppikaan ei ymmärrä koskaan tehneensä mitään väärin. Eikä ole koskaan edes ollut väärässä. Saatikka hävinnyt. Aina on vaan kokenut pelkkää vääryyttä.