escort -86

ghia

mikähän mahtas olla vikana ku alkaa nykiä kierros luvun ollessa 2500 just aina samassa kohanssa, mutta jos ajaa alle tai saa kiihytettyä yli ei nyvi enää.......ihmeellistä,eli ainakin 4 ja 5 vaihteella sen huomaa, pienemmillä 2500 kierrosta ylittyy nopeasti.

tuleeko lisää tehoa jos laittaa peltipakosarjan 2" putken.
on kyllä uus vakio putki mutta alku on vanha, tulisko pelkällä peltisarjalla mitään tehoa jos antas vakio putken olla.

hyödyttääkö vapaavirtasuodatin mitään?

vai mikä olis hyvä tapa virittää?

2

377

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • valkoinen

      Peltisarja ja 2" tuuman putki tuo hieman tehoja lisää, (2-15hp) riippuu ihan putkesta ja änkkäreistä...
      itsellä on peltisarja ja piperin suora putki, eli pyöreet änkkärit, äänet on kyllä sen mukaiset, mutta vaikutuksen huomaan kyllä ajossa, tosin kantta on hieman laskettu ja avarrettu.

      parhaiten saat lisätehoa vaihtamalla tuon peltisarjan, putken ja nokan (285 asteen on sopiva) unohtamatta noita kansi hommia, tuplakaasari kruunaisi kaiken mutta se nostaa kulutusta hieman liikaa, omasta mielestä.

      noi edellä mainitsemani tarvikkeet ilman kaasaria saat n.5000-10000mklla
      riippuen merkistä ja hankita paikasta ja alennuksista.

      • gti 16V

        reilulla kymppitonnilla saa verovapaan rs turbon josta siirrät tekniikan ym hilut tuohon suomi autoon ja hiukka paineita nostaa ym. pientä nii kyllä sudaa..... tosi alkuperäinen olis parempi mut ne myös maksaa hiukka enempi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      128
      3912
    2. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      14
      3361
    3. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      19
      3285
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      79
      3237
    5. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      57
      3214
    6. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      29
      2875
    7. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      47
      2677
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2617
    9. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      67
      2397
    10. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      19
      2337
    Aihe