escort -86

ghia

mikähän mahtas olla vikana ku alkaa nykiä kierros luvun ollessa 2500 just aina samassa kohanssa, mutta jos ajaa alle tai saa kiihytettyä yli ei nyvi enää.......ihmeellistä,eli ainakin 4 ja 5 vaihteella sen huomaa, pienemmillä 2500 kierrosta ylittyy nopeasti.

tuleeko lisää tehoa jos laittaa peltipakosarjan 2" putken.
on kyllä uus vakio putki mutta alku on vanha, tulisko pelkällä peltisarjalla mitään tehoa jos antas vakio putken olla.

hyödyttääkö vapaavirtasuodatin mitään?

vai mikä olis hyvä tapa virittää?

2

475

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • valkoinen

      Peltisarja ja 2" tuuman putki tuo hieman tehoja lisää, (2-15hp) riippuu ihan putkesta ja änkkäreistä...
      itsellä on peltisarja ja piperin suora putki, eli pyöreet änkkärit, äänet on kyllä sen mukaiset, mutta vaikutuksen huomaan kyllä ajossa, tosin kantta on hieman laskettu ja avarrettu.

      parhaiten saat lisätehoa vaihtamalla tuon peltisarjan, putken ja nokan (285 asteen on sopiva) unohtamatta noita kansi hommia, tuplakaasari kruunaisi kaiken mutta se nostaa kulutusta hieman liikaa, omasta mielestä.

      noi edellä mainitsemani tarvikkeet ilman kaasaria saat n.5000-10000mklla
      riippuen merkistä ja hankita paikasta ja alennuksista.

      • gti 16V

        reilulla kymppitonnilla saa verovapaan rs turbon josta siirrät tekniikan ym hilut tuohon suomi autoon ja hiukka paineita nostaa ym. pientä nii kyllä sudaa..... tosi alkuperäinen olis parempi mut ne myös maksaa hiukka enempi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      125
      1815
    2. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      91
      877
    3. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      150
      844
    4. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      60
      800
    5. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      772
    6. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      47
      712
    7. Upeaa Google!

      Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö
      Kajaani
      261
      658
    8. Lidilikö Suomussalmelle

      Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat
      Suomussalmi
      42
      657
    9. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      71
      654
    10. Ei makeat pimut sytytä

      sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol
      Ikävä
      34
      592
    Aihe