escort -86

ghia

mikähän mahtas olla vikana ku alkaa nykiä kierros luvun ollessa 2500 just aina samassa kohanssa, mutta jos ajaa alle tai saa kiihytettyä yli ei nyvi enää.......ihmeellistä,eli ainakin 4 ja 5 vaihteella sen huomaa, pienemmillä 2500 kierrosta ylittyy nopeasti.

tuleeko lisää tehoa jos laittaa peltipakosarjan 2" putken.
on kyllä uus vakio putki mutta alku on vanha, tulisko pelkällä peltisarjalla mitään tehoa jos antas vakio putken olla.

hyödyttääkö vapaavirtasuodatin mitään?

vai mikä olis hyvä tapa virittää?

2

372

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • valkoinen

      Peltisarja ja 2" tuuman putki tuo hieman tehoja lisää, (2-15hp) riippuu ihan putkesta ja änkkäreistä...
      itsellä on peltisarja ja piperin suora putki, eli pyöreet änkkärit, äänet on kyllä sen mukaiset, mutta vaikutuksen huomaan kyllä ajossa, tosin kantta on hieman laskettu ja avarrettu.

      parhaiten saat lisätehoa vaihtamalla tuon peltisarjan, putken ja nokan (285 asteen on sopiva) unohtamatta noita kansi hommia, tuplakaasari kruunaisi kaiken mutta se nostaa kulutusta hieman liikaa, omasta mielestä.

      noi edellä mainitsemani tarvikkeet ilman kaasaria saat n.5000-10000mklla
      riippuen merkistä ja hankita paikasta ja alennuksista.

      • gti 16V

        reilulla kymppitonnilla saa verovapaan rs turbon josta siirrät tekniikan ym hilut tuohon suomi autoon ja hiukka paineita nostaa ym. pientä nii kyllä sudaa..... tosi alkuperäinen olis parempi mut ne myös maksaa hiukka enempi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      129
      8835
    2. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      673
      5214
    3. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      26
      3516
    4. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      36
      2414
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      128
      1734
    6. 62
      1667
    7. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      210
      1501
    8. Nainen, ota nyt rauhallisesti

      Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä
      Ikävä
      138
      1387
    9. Ajattelen sinua kiitollisuudella

      Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi
      Ikävä
      60
      1139
    10. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      23
      1111
    Aihe