mikähän mahtas olla vikana ku alkaa nykiä kierros luvun ollessa 2500 just aina samassa kohanssa, mutta jos ajaa alle tai saa kiihytettyä yli ei nyvi enää.......ihmeellistä,eli ainakin 4 ja 5 vaihteella sen huomaa, pienemmillä 2500 kierrosta ylittyy nopeasti.
tuleeko lisää tehoa jos laittaa peltipakosarjan 2" putken.
on kyllä uus vakio putki mutta alku on vanha, tulisko pelkällä peltisarjalla mitään tehoa jos antas vakio putken olla.
hyödyttääkö vapaavirtasuodatin mitään?
vai mikä olis hyvä tapa virittää?
escort -86
2
372
Vastaukset
- valkoinen
Peltisarja ja 2" tuuman putki tuo hieman tehoja lisää, (2-15hp) riippuu ihan putkesta ja änkkäreistä...
itsellä on peltisarja ja piperin suora putki, eli pyöreet änkkärit, äänet on kyllä sen mukaiset, mutta vaikutuksen huomaan kyllä ajossa, tosin kantta on hieman laskettu ja avarrettu.
parhaiten saat lisätehoa vaihtamalla tuon peltisarjan, putken ja nokan (285 asteen on sopiva) unohtamatta noita kansi hommia, tuplakaasari kruunaisi kaiken mutta se nostaa kulutusta hieman liikaa, omasta mielestä.
noi edellä mainitsemani tarvikkeet ilman kaasaria saat n.5000-10000mklla
riippuen merkistä ja hankita paikasta ja alennuksista.- gti 16V
reilulla kymppitonnilla saa verovapaan rs turbon josta siirrät tekniikan ym hilut tuohon suomi autoon ja hiukka paineita nostaa ym. pientä nii kyllä sudaa..... tosi alkuperäinen olis parempi mut ne myös maksaa hiukka enempi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.1298835Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d26735214Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras263516- 362414
Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e1281734- 621667
Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.2101501Nainen, ota nyt rauhallisesti
Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä1381387Ajattelen sinua kiitollisuudella
Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi601139- 231111