escort -86

ghia

mikähän mahtas olla vikana ku alkaa nykiä kierros luvun ollessa 2500 just aina samassa kohanssa, mutta jos ajaa alle tai saa kiihytettyä yli ei nyvi enää.......ihmeellistä,eli ainakin 4 ja 5 vaihteella sen huomaa, pienemmillä 2500 kierrosta ylittyy nopeasti.

tuleeko lisää tehoa jos laittaa peltipakosarjan 2" putken.
on kyllä uus vakio putki mutta alku on vanha, tulisko pelkällä peltisarjalla mitään tehoa jos antas vakio putken olla.

hyödyttääkö vapaavirtasuodatin mitään?

vai mikä olis hyvä tapa virittää?

2

445

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • valkoinen

      Peltisarja ja 2" tuuman putki tuo hieman tehoja lisää, (2-15hp) riippuu ihan putkesta ja änkkäreistä...
      itsellä on peltisarja ja piperin suora putki, eli pyöreet änkkärit, äänet on kyllä sen mukaiset, mutta vaikutuksen huomaan kyllä ajossa, tosin kantta on hieman laskettu ja avarrettu.

      parhaiten saat lisätehoa vaihtamalla tuon peltisarjan, putken ja nokan (285 asteen on sopiva) unohtamatta noita kansi hommia, tuplakaasari kruunaisi kaiken mutta se nostaa kulutusta hieman liikaa, omasta mielestä.

      noi edellä mainitsemani tarvikkeet ilman kaasaria saat n.5000-10000mklla
      riippuen merkistä ja hankita paikasta ja alennuksista.

      • gti 16V

        reilulla kymppitonnilla saa verovapaan rs turbon josta siirrät tekniikan ym hilut tuohon suomi autoon ja hiukka paineita nostaa ym. pientä nii kyllä sudaa..... tosi alkuperäinen olis parempi mut ne myös maksaa hiukka enempi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sebastian Tynkkynen (pers.) ei vastusta raiskauksia

      "Sebastian Tynkkynen oli ainoa 14 suomalaismepistä, joka vastusti uutta suostumuksen puuttumiseen perustuvaa raiskauslak
      Maailman menoa
      97
      4354
    2. Purra jäi kiinni valehtelusta, Heinäluoma ei

      Ja heti alkoi Purra joukkoineen maalittamaan Heinäluomaa. Niin toimii äärioikeistoa edustava putinistipersulauma, jonka
      Maailman menoa
      51
      3205
    3. Yks vähemmän

      Yks narkki täälläkin vähemmän,m.t. sai mitä halusi😎
      Kiuruvesi
      38
      2945
    4. Nyt voin sanoa että vtuttaa!

      Kertaa sata 💯
      Ikävä
      34
      2038
    5. Kaunis Martina taas lehtihaastattelussa - kommentoi Stefua

      Martina sanoi, että Isabella on käytännössä aina hänen kanssaan. "Minä olen se vanhempi, joka ottaa 100-prosenttisen vas
      Kotimaiset julkkisjuorut
      506
      1728
    6. Oletko onnellinen

      Kun ei enää nähdä?
      Ikävä
      63
      1644
    7. Gallup: Kenet sinä haluaisit nähdä Yökylässä-sarjassa?

      Yökylässä Maria Veitola -sarjaa on nähty jo 10 kautta tv:ssä, ja Veitola on yöpynyt satojen suomalaisten julkkisten kode
      Tv-sarjat
      50
      1488
    8. Anteeksi

      Anteeksi 😭😭😭. Olet rakas❤️. En juo enää liikaa. 😭
      Ikävä
      41
      1390
    9. Minun kultani

      Mistä saataisiin sulle hyvät henkselit? 🤗😘
      Ikävä
      68
      1304
    10. Mitäs mieltä

      Hakeekohan pikkunennmies alavuden kaupunginjohtajaksi? Pakkoliitos ähtäri-alavus. Taas olis mieliharmi johtamassa suoho
      Ähtäri
      17
      1276
    Aihe