Ois kiva vaihtaa jonkun kanssa s-posteja.

Heio.

Olen 27-vuotias nörttityty ja haluaisin mahdollisesti kirjoitella kivojen ja asiallisten ihmisten kanssa s-posteja. En etsi seurustelua tai mitään vastaavaa, haluan vain pitkäaikaisia ystäviä tai e-kirjekavereita! Voin myös harkita muitakin yhteydenpitotapoja, jos sähköpostittelu ei oo just sun juttus, mut muuten kiinnostas tutustua.

Mun vapaa-aika menee pääasiassa tietokonepeleihin ja koiraan. Joskus koitan jotain luovaa tehdä. Öisin tykkään töllistellä tähtiä, nuorempana olin enemmänkin kiinnostunut ihan harrastusmielessä tähtitieteestä, mutta nykyään tyydyn vaan ihailemaan tuntemiani tähtikuvioita. Luonto on edelleen lähellä sydäntä, viihdyn metsissä koiran kanssa ja nuotion valossa.

Luonteeltani olen aika avoin ja helposti lähestyttävä. Ihmiset jostain syystä tykkää usein avautua mulle niiden suruista ja tähän rooliin tottuneena otan helposti kuuntelijan roolin. Tykkään auttaa muita ihmisiä; korjaan sun tietokoneen tai halaan sua niin kauan, että sun rikkinäiset palaset loksahtaa paikoilleen.
Oon tosi huono kuvailemaan itteeni, joten tutustuminen on ainoo varma keino selvittää millanen mä oikeesti olen. Oon ihan kiva jos mua ei liikaa ujostuta ja jutut on tiety aina ihan hulluja.

Musiikillisesti tunnustaudun metallistiksi, mutta kuuntelen kyllä salaa kaikkea muutakin. 5FDP ja Sanktio on pitäneet mut hengissä viime aikoina. :) TV:stä (tai oikeastaan suoratoistopalveluista) tuijotan tällä hetkellä mm. The Big Bang Theoryä, Housea, Supernaturalia, The Haunting of Hill Housea sekä Ratchediä. Joskus jotain satunnaisia mysteerijuttuja Netflixistä, kuten vaikka "Outoja kokemuksia" -sarja.

Jos mielenterveysjutut ja seksuaalivähemmistöt triggeraa, niin ei kannata olla yhteydessä. :)

Otan riskin ja sanon, että iällä tai naamakertoimella ei ole merkitystä, jos haluat jutustella. :D

[email protected]

2

216

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ootsä vielä...

    • Anonyymi

      niin voisin mä kirjoittaa suoraan s-postiinkin...kai

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      105
      2314
    2. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      41
      1574
    3. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      138
      1114
    4. 106
      1085
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      232
      1058
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      82
      886
    7. Costa Rica on tympeän makuinen kahvi

      Ostin kahvin hinnan romahduksen kunniaksi Costa Rican "Premium Blendiä". Piti olla sataprosenttista arabialaista. No ain
      Maailman menoa
      54
      885
    8. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      54
      800
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      81
      791
    10. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      774
    11. 54
      771
    12. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      93
      749
    13. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      40
      686
    14. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      668
    15. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      31
      607
    16. Nyt ei enää ole

      Mitään mikä pitäisi mut hiljaa, kaikesta. Tämä on muutamalle henkilölle täällä.
      Ikävä
      39
      535
    17. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      527
    18. Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"

      Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin
      Tanssii tähtien kanssa
      14
      510
    19. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      30
      502
    20. Onkin niin, että olet hulluna minuun

      mutta et uskalla sitä tuoda ilmi. Salaa haaveilet kiihkeästä suhteesta, vaan siihen se jää, ja syyksi esteet ja muut. S
      Ikävä
      26
      488
    Aihe