Ois kiva vaihtaa jonkun kanssa s-posteja.

Heio.

Olen 27-vuotias nörttityty ja haluaisin mahdollisesti kirjoitella kivojen ja asiallisten ihmisten kanssa s-posteja. En etsi seurustelua tai mitään vastaavaa, haluan vain pitkäaikaisia ystäviä tai e-kirjekavereita! Voin myös harkita muitakin yhteydenpitotapoja, jos sähköpostittelu ei oo just sun juttus, mut muuten kiinnostas tutustua.

Mun vapaa-aika menee pääasiassa tietokonepeleihin ja koiraan. Joskus koitan jotain luovaa tehdä. Öisin tykkään töllistellä tähtiä, nuorempana olin enemmänkin kiinnostunut ihan harrastusmielessä tähtitieteestä, mutta nykyään tyydyn vaan ihailemaan tuntemiani tähtikuvioita. Luonto on edelleen lähellä sydäntä, viihdyn metsissä koiran kanssa ja nuotion valossa.

Luonteeltani olen aika avoin ja helposti lähestyttävä. Ihmiset jostain syystä tykkää usein avautua mulle niiden suruista ja tähän rooliin tottuneena otan helposti kuuntelijan roolin. Tykkään auttaa muita ihmisiä; korjaan sun tietokoneen tai halaan sua niin kauan, että sun rikkinäiset palaset loksahtaa paikoilleen.
Oon tosi huono kuvailemaan itteeni, joten tutustuminen on ainoo varma keino selvittää millanen mä oikeesti olen. Oon ihan kiva jos mua ei liikaa ujostuta ja jutut on tiety aina ihan hulluja.

Musiikillisesti tunnustaudun metallistiksi, mutta kuuntelen kyllä salaa kaikkea muutakin. 5FDP ja Sanktio on pitäneet mut hengissä viime aikoina. :) TV:stä (tai oikeastaan suoratoistopalveluista) tuijotan tällä hetkellä mm. The Big Bang Theoryä, Housea, Supernaturalia, The Haunting of Hill Housea sekä Ratchediä. Joskus jotain satunnaisia mysteerijuttuja Netflixistä, kuten vaikka "Outoja kokemuksia" -sarja.

Jos mielenterveysjutut ja seksuaalivähemmistöt triggeraa, niin ei kannata olla yhteydessä. :)

Otan riskin ja sanon, että iällä tai naamakertoimella ei ole merkitystä, jos haluat jutustella. :D

[email protected]

2

135

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ootsä vielä...

    • Anonyymi

      niin voisin mä kirjoittaa suoraan s-postiinkin...kai

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      31
      1986
    2. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      109
      1564
    3. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      77
      1431
    4. Mitä harrastuksia kaivatullasi on?

      Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?
      Ikävä
      67
      1076
    5. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      61
      932
    6. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      48
      930
    7. Tiedän että käyt täällä

      Eräälle naiselle älä huoli en kerro kellekkään
      Ikävä
      64
      883
    8. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      160
      880
    9. Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?

      Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t
      Thaimaa
      27
      860
    10. Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi

      Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂
      Ikävä
      62
      807
    Aihe