Joku/jokin kaatui kanini päälle tänään. Mietin että onkohan tapahtunut jotain vakavempaa? Kani jäi siis jonkin esineen alle tai ainakin niin mieheni kuvaili kun oli ollut kanin kanssa kaksistaan kotona. Sanoi että esine saattoi painaa paljonkin. Kani ei vingahtanut tai kiljunut mutta esine paino kanin kuulemma maata vasten. Nostin kanin syliin ja tunnustelin takatassun varpaita yksi niistä oli veltto ja se oli ulompi varvas. Kuuluuko varpaiden olla velttoja vai vienkö heti eläinlääkäriin? Esine kaatui siis kanini päälle joten en tiedä miksi epäilen juuri jalkaa. Kani voi nousta takajaloilleen, juosta ja kaivaa. Kani ei myöskään näkemäni perusteella välttele jalalla astumista. Mitä sille olisi voinut tapahtua vaiko kenties mitään? Kani on ollut tavallista säikympi mutta en tiedä mistä se johtuu. AUTTAKAA!!
Vastaukset 2
- Anonyymi
Siis sisältö oli vähän epä selvää miten miehesi voi tietää että joku/jokin kaatui juuri kanin päälle eikä kanin jalan jos hän ei nähnyt sitä esinettä?
- Anonyymi
No nyt on kyllä varsin epäselvää. Jos oli painava esine niin eläinlääkärille nyt vaan vähän äkkiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 851335
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä351041Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk19855Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita153680Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13670- 46659
Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?13627Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja184616- 31542
Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.39528