Pihtiputaan Ajokone.

Anonyymi

Onko kukaan osunut koskaan kyseiselle pajalle , esim ohikulkiessa? Mitä mieltä?

Itse vierailin siellä takavuosina muutaman kerran. Aina sain apua ja palvelu oli erittäin ystävällistä, sekä asiansa osaavaa.
Joskus kun korjaamoilla esiintyy ns, aamuäreyttä, niin Ajokoneella sellaisesta ei ollut tietoakaan.
Työnjohtaja toivotti heti ovesta sisään astuessani iloisesti huomenet ja kysyi: Kuinka voimme palvella?
Korjaamon puolella en huomannut myöskään ikinä pienintäkään pahantuulisuutta, puhumattakaan, että esim. työkaluja olisi paiskottu vihastuksissa!

Varaosatiskin takana istuvat kaverit olivat myös luontaisia asiakaspalvelijoita, aina iloisia, puheliaita ja auttavaisia. Tervehtivät kohteliaasti ja lähtiessä huikkasivat jälkeen: Hyvää matkaa! Moikka!

2

1497

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pihtiputaan Ajokonekorjaamo Oy:llä on 30 vuoden historia. Yritys aloitti toimintansa vuonna 1984 raskaan kaluston korjaamona, autojen ja perävaunujen huoltotöillä sekä peruskorjauksilla.

    • Anonyymi

      Vähän on näköjään osumia tälle pajalle porukalla?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      142
      6743
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      614
      2468
    3. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      47
      1690
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      114
      1391
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      89
      1242
    6. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      71
      1087
    7. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      48
      1055
    8. Tiesitkö mies

      Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll
      Ikävä
      63
      1053
    9. Kuulin että Metsa Manille kaavaillaan Maaseudun Sivistysliiton kunniakirjaa ja jotain

      muutakin huominosoitusta. Syystä että on on elvyttänyt huomattavasti videoillaan vanhemman väen englanninkielentaitoja.
      Tuusniemi
      27
      1029
    10. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      63
      966
    Aihe