Traficomin vuosittaiset katsastustilastot kertovat katsastustiedot viimeisimmän 12 vuoden ajalta. Seuraavaksi sijoittuneelle jää ainoastaan noin 20 sijaa.
Viimeisimmät 12 vuotta kertovat totuuden automerkin laadusta ja luotettavuudesta.
Toyota on vienyt noista kärkisijoista lähes puolet.
Jonkun yhden vuoden poimimisella ei ole mitään arvoa. Se on sama kuin yhden autonomistajan kertoman perusteella joku automerkki julistettaisiin luotettavimmaksi. Tuo 12 vuoden pituinen aika jo osoittaa mikä automerkki on luotettavin.
Tammikuussa julkaistava seuraava katsastustilasto Suomen katsastuksista osoittaa taas karua kieltään Toyotan ylivoimaisuudesta.
Viime vuosien Suomen katsastustilastoissa Toyotalla on ollut TOP 10:ssä noin 50 sijaa 120:stä
8
100
Vastaukset
- Anonyymi
Näinhän se on. Monet luulevat että hän oma mielikuvansa ja uskonsa on sama kuin miljoonan otoksen sisältävä tutkimus.
- Anonyymi
So what. Mutta kun se ei ole auto.
- Anonyymi
Vikawagen-konserni on vastuussa miljoonista traagisista vikawagenin ostaneiden ihmisten kohtaloista.
- Anonyymi
Jos halaut rassata autoasi ja kantaa rahaa roppakaupalla korjaamoihin niin valintasi ei ole Toyota. Toyota on nähkääs viattomin auto katsastustilastoissa.
- Anonyymi
Tammikuussa Toyota taas peittoaa kaikki muut merkit täydellisesti ja vieläpä eniten ajettuina.
- Anonyymi
Tämän ketjun otsikko Toyotan laadusta on mykistävä.
- Anonyymi
Miten se hyväksytty katsastus minua auttoi, kun jouduin itse maksamaan palaneen kannentiivisteen vuoksi 12000 euron moottorin?
- Anonyymi
Onhan se hurjaa, että Toyiota vie puolet Top 10 sijoista joka vuosi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2734532Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2673649Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1621938Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde261839Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,3021499Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?1351045Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18986en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va124938Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235885