Hei!
Asun mieheni kanssa kerrostalossa(2 kerros) kaksiossa. Meillä on ollut jo parisen vuotta ajatuksena hankkia koira, kissa meillä on jo.
Ajatuksia mitä tulee mieleen koirasta
- pieni tai keskikokoinen
- turkki suht helppo hoitoinen, esim. Pesu shampoolla ja harjaus.
- ihan seurakoiraksi tulisi ja lenkkeily kaveriksi.
- ulos koira pääsisi 3-4 kertaa päivässä, aamulla(30min), töiden jälkeen(30-45min), ja illalla(30-45min) sekä vapaa aikana pidempää lenkkiä.
Muuten koira saisi kuria ja rakkautta tasapuolisesti :)
Ja sitä kävisi hoitamassa muut aikuiset lapset sekä niiden lemmikit aina välillä jos tarve vaatii.
Tuleeko mieleen mitään rotuja jotka sopisivat meille? Saa ehdotella, kiitos! =)
Pieni/keskikokoinen koirarotu etsinnässä
Anonyymi
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1742618Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a19747Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait220734Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies86720Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22678