Eikö mopomarssin varrelle saa pystyttää kioskia. Mikä siinä on muka niin pyhää? Myyjiä olisi tulossa.
Mistä kiikastaa?
22
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Myyn reitin varrella polttimoita vilkkuihin ja ajovaloihin. Kaikki -20%.
- Anonyymi
Mulla on moporeitin varrella korjaamo, en ehdi muuta tekemään kuin kilpiä kääntämään oikeaan asentoon, sitä hommaa riittää niin paljon että pitää palkata toinen työntekijä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mulla on moporeitin varrella korjaamo, en ehdi muuta tekemään kuin kilpiä kääntämään oikeaan asentoon, sitä hommaa riittää niin paljon että pitää palkata toinen työntekijä.
Repesin😂
- Anonyymi
Pidä vaan ihan omana tietonasi nuo sairaat mielipiteesi
- Anonyymi
Pisä sinäkin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pisä sinäkin.
Siis pidä
- Anonyymi
Minä kun en mistään mopomarssista tiedä mitään, niin onko joku kenties niille kuolleille jotain kunniamarssia järjestämässä?
- Anonyymi
Jo on sairasta porukkaa taas sivulla kiristääkö se mopon vanne pollan ympärillä vai
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jo on sairasta porukkaa taas sivulla kiristääkö se mopon vanne pollan ympärillä vai
Sairaudesta en tiedä, kunhan kysyin, mistä marssista oikeasti on kyse?
- Anonyymi
Juu pärinäpojat pilvenreunalle-muistoajo.
- Anonyymi
Jos kuolleille on tarkoitus pitää hiljainen hetki, niin näiltä räkänokilta se varmasti onnistuu.
Hiljentynyt yzf on tuolla asuville juhlan aihe, onnettomuuspaikan lähelle tuosta voisi tehdä muistomerkin joka maalattaisiin valkoiseksi.
Nimetköön sen vaikka näin: "Hetken rauha" - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juu pärinäpojat pilvenreunalle-muistoajo.
Kävikö kauppa hyvin kulkueen reitillä? Valoja ostettiin ja kilvet oikaistiin...ja makkaraa syötiin?
- Anonyymi
Pennut ajaa mopoilla matkien Einari Widgrenin hautajaisia ja palelluttavat vehkeensä pakkasessa. Siitä taas tulee kustannuksia yhteiskunnalle sairaanhoidon kautta.
Minä nostan lämpimässä maljan sille autoilijalle.- Anonyymi
Siitä nyt ei ole haittaa jos pikku tulppa pakkasessa paleltuu. Mopopojat on sitä sorttia joita ei tytöt kiinnosta, mielummin mopoonsa rassaavat.
- Anonyymi
Naurettavaa porukkaa.. ensin peukutettu ja ihailtu kaaharin edellistä kaahailua,joka kuvattu nettiin ja nyt ollaan NIIN SURULLISIA JA FIKSUJA muistoajoissa.Hajotkaa jonnet siihen.
- Anonyymi
Hyvä vaan etteivät pystyisi lisääntymään koskaan.
- Anonyymi
Myydään reitillä hautakiviä.
- Anonyymi
Mää voin myydä kynttilöitä.Hieno tapahtuma tulossa.Joku vielä myymään makkaraa.
- Anonyymi
Nämä pulkan narut ei kykene marssimaan muutoin kuin mopolla!
Tyhjin taskuun jaksavat ehkä marssia ihan kävellen mutta jos taskuihin laitetaan pikkukiviä niin polvet pettää muutaman metrin jälkeen.- Anonyymi
Siksihän ne kantelee kevytmallisia teräaseita mukanaan. Nyrkkirauta painaisi jo käden maahan.
- Anonyymi
Eivätkä kestä armeijassa ilman äitiä.
- Anonyymi
Hullua tämä tällainen marssin järjestäminen on. Kohta järjestetään muille laittomuuksia tehneille kaikenlaisia marsseja.
Annettakoon omaisten surra menettämiään, ehkä tulevaisuudessa mitenkin tunnollisia poikiaan rauhassa, jos olisivat elää saaneet. Nuoruuden hulluus ja lakien tottelemattomuus veivät nämä kuitenkin ennenaikaiseen hautaan.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791492
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431071No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall194921Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38755- 14680
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21670Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä29663- 37663
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17603