ON kuin hämäkki joka hiippailee nurkissa kutomassa verkkojaan ja mumisemassa omituisia juttujaan hihittäen.
OP ulos sunnuntaina
8
126
Vastaukset
- Anonyymi
Juu kumma tyyppi.. Muminasta ei saa mitään selvää.. Miten toiki on päässyt bb:hen?
- Anonyymi
Krissen varakas tuttavapiiri täällä kutoo verkkojaan...
- Anonyymi
Krisse tai Arttu ulos sunnuntaina.
- Anonyymi
Olen miettinyt sitä ,että kannattaako tuonne syytää rahaa mielin määrin ,kun voittaja kuitenkaan saa kuin sen ,30 tonnia miinus veroihin noin puolet ,ei ole kummoset tienestit ,mutta ei makoilukaan rasita ja saahan siellä ilmaisen ylöspidon.laiskalle ihmiselle sopiva paikka.
- Anonyymi
Hämäkki kiipeilee nurkissa sieltä salaa kurkkii, nurkissa kurkkii.
Mutta mistä tulee nimi hämähäkki, hämää ja on häkki? - Anonyymi
Krisse on jostain syystä vaan niin ärsyttävä että en tod.ymmärrä mitä v.. tekee tuolla talossa! Määräilevä lehmä! Laiskakin vielä!
- Anonyymi
Ja me täällä kansan syvistä riveistä päätämme kuka sen potin saa. Verot vähennettynä tietenkin.
- Anonyymi
Joko perjantaina olis OP:n vuoro poistua talosta, olis se irvokasta jos tollanen voittais tuon kisan!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk1395822Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit6933853SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit1303150Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no3502932Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti192006"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –1401981Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a7091899Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re261481Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus
Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii4881479Meneekö Nanna Karalahden jumppafirma konkurssiin?
Loppuiko rahat Jeren pidätyksen myötä? Karita Tykkä hakee saataviaan lähes 60 000 e Että semmosta . . .2301186