Samsungilta yllätyspäivitys

Anonyymi

5 vuotta vanhoille Galaxy S6:lle ja Galaxy Note 5:lle. Samsung on julkaissut päivityksen Galaxy S6:lle ja Galaxy Note 5:lle. Yli viiden vuoden ikäiset puhelimet saivat päivityksen täysin yllättäen, SamMobile kertoo.

Samsung julkisti Galaxy S6 -sarjalaisensa alkuvuodesta 2015, ja Galaxy Note 5 seurasi perässä myöhemmin samana vuonna. Nautittuaan päivitystuetta parin vuoden ajan putosivat molemmat älypuhelinmallistot tuen piiristä parisen vuotta sitten, mutta nyt Samsung on julkaissut niille vielä yhden päivityksen.

https://mobiili.fi/2020/11/18/samsungilta-yllatyspaivitys-5-vuotta-vanhoille-galaxy-s6lle-ja-galaxy-note-5lle/?fbclid=IwAR0ptHxr_w-L4esr1yunBobiuuNW8XXwoXm2RUW8WMskpF8DyvjkhDUx2cA

Heheheheheheheheeheheheheheehhehehehehehehehheeheheheheheheheh

9

166

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tulipa myöskin S7:lle, tietoturva päivittyi 1.9.2020 tasolle, kaipa tällä wanhalla sotaratsulla hetken verran viellä pärjää. Ostampa uuden kun akku alkaa kyykkäämään.

      • Anonyymi

        Ei enää pärjää.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei enää pärjää.

        Pärjää hyvin, googlen versio ei ole niin tärkeä kuin valmistajan antama tuki ja sovellukset pitää päivittää ajallaan. Mutta ethä sinä näistä mitään ymmäräkään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Pärjää hyvin, googlen versio ei ole niin tärkeä kuin valmistajan antama tuki ja sovellukset pitää päivittää ajallaan. Mutta ethä sinä näistä mitään ymmäräkään.

        Ei pärjää. .


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei pärjää. .

        Pärjää sulle


    • Anonyymi

      Turvallisia nämä androidit.

    • Anonyymi

      Tehostavat vakoilua, pakko päivittää yhteensopiviksi kuukkelin uusien vakoilujen kanssa.

      • Anonyymi

        Onkin lähinnä makuasia kumman käyttöjärjestelmän laitteet miellyttävät.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onkin lähinnä makuasia kumman käyttöjärjestelmän laitteet miellyttävät.

        Ei se makuasia ole..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa

      Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va
      Maailman menoa
      286
      4453
    2. Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla

      nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty
      Maailman menoa
      106
      4020
    3. Kun puolustusvoimat on huolissaan nuorison huonosta kunnosta

      ajatellen varusmiespalvelusta(kun moni joutuu keskeyttään), niin johan tuli joku yliopiston vasemmistonainen selittään,
      Maailman menoa
      194
      2405
    4. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      75
      1744
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      35
      1697
    6. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      17
      1219
    7. Tiesitkö? Kohutun L/over sarjan Juha eli Jani Volanen on tämän julkkisnaisen ex-mies!

      Jani Volanen näyttelee L/over - ikuisesti minun psykologisessa trillerissä Juhaa. Mutta tiesitkö, että hän on tämän julk
      Tv-sarjat
      7
      1149
    8. Ajattelen sinua

      Ajattelen sinua joka päivä, joka hetki… Kaikkea, mitä minun olisi pitänyt sanoa sinulle, enkä osannut sanoa, kaikkea nii
      Ikävä
      43
      1112
    9. Millainen mulle

      Sitten sopisi?
      Ikävä
      94
      919
    10. entäs jos yhtenä päivänä kävisi niin

      että miehet vaan yhtäkkiä kollektiivisesti kyllästyisivät ja lopettaisivat naisten palvelemisen ja naiset saisivat pärjä
      Sinkut
      138
      915
    Aihe