Olen saanut lukuisat pakit kerrottuani, että harrastan moottoripyöräilyä. Moni nainen on sanonut sen olevan vajaaälyisten saastuttajien ja huomiohuoraajien touhua jolla pyritään vain ärsyttämään muita ihmisiä.
Naiset pitävät motoristeja nykyään vajaaälyisinä
12
258
Vastaukset
- Anonyymi
Eihän se mikään terve harrastus olekaan.
- Anonyymi
Itse vastasit heti omaan aloitukseen. Oikeasti et ole motoristi, vaan joku fillaristi. Vihervassareissa on noita mielipiteitä sukupuolesta riippumatta. Kyllä motoristimies naista saa ja sukupuolella on merkitystä. Mutta oikea karski motoristimies suvaitsee myös sateenkaari-ihmiset, muunsukupuoliset ja fillarikommunistit.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Itse vastasit heti omaan aloitukseen. Oikeasti et ole motoristi, vaan joku fillaristi. Vihervassareissa on noita mielipiteitä sukupuolesta riippumatta. Kyllä motoristimies naista saa ja sukupuolella on merkitystä. Mutta oikea karski motoristimies suvaitsee myös sateenkaari-ihmiset, muunsukupuoliset ja fillarikommunistit.
Niin tai sitten ressukka on kysellyt näiltä eloapina tytöiltä , jotka istuu kadulla kesäisin ?
- Anonyymi
Sulla tuskin on edes korttia.
- Anonyymi
No kylläpäs onkin. Kirjastokortti...
- Anonyymi
Miksipä se vajaaälyinen siitä muuksi muuttuisi , pyöräili tai ei , ehkä pyöräily on vaan sulle keksitty tekosyy kertoa totuus jutuistasi naisille , jos nyt juttusille olet edes päässyt wannabe motoristina.
- Anonyymi
Tilastojen julkaiseminen ja linkki MTVn sivuille näytti olevan "sääntöjen vastaista"
Oliko MTV väärä mediatalo?- Anonyymi
Jutustelija1 kirjoitti:
Täällä tuppaa olemaan linkit epäsuosiossa ihan yleensäkin.
Linkit ovat vain lähteiksi mistä tieto oli otettu. Tämä taitaa olla YLEn palsta ja kilpaileva MTV on pannassa lähdeaineiston tuottajana.
Kerrotaan sitten uudelleen karkeasti, että 2000 luvun aikana on moottoripyörien määrä Suomessa kolminkertaistunut, ja kokonaismäärä on nyt noin vajaat 300.000 pyörää.
Mukana oli vain rekisteröidyt. Vajojen takana ja ladoissa seisovat "museoesineet" eivät olleet mukana.
- Anonyymi
Niiin, nuoret naisihmiset ovat useimmiten tuollaisten kuin "Elokapina" tms. pauloissa
kuin jonkun moottoripyörällä ajelun.
Pitää myös muistaa että "maailma pelastuu" noiden mukaan kadula istumalla ja liikennettä haittaamalla.
Silti uskallan veikata ettei nyt talven aikaan mahda kovinkaan moni alkaa istuskelemaan kylmällä asvaltilla, kivuliaan virtsarakon tulehduksenhan siitä saa,,eikä suinkaan maailma pelastu..- Anonyymi
Ei maailma kyllä kumia polttamallakaan pelastu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei maailma kyllä kumia polttamallakaan pelastu.
Se on aika sama Suomalaisten tekemiset tai tekemättä jättämiset ,maailman pelastumisen tai tuhoutumisen kannalta ? Moottoripyörän kuminpoltto ei juuri siihen vaikuta. Se mitä suuret saastuttajat Intia, Kiina, venäjä, USA tekevät saattaa johonkin vaikuttaa. Kun nyt lämpenee, niin jääkö uusi jääkausi tulematta ?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k512274Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖261117Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut82992Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.11914Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt55902- 68883
Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me127867Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu10783vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos22783Täällä istun ja mietin
Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu49759