Sims 4 Ulos syömään -Asikkaat varastaa ravintolan tavaroita!? :D

Anonyymi

2 päivää ollut ravintola auki ja molempien päivien jälkeen pitänyt ostaa uudet huonekalut! :D Mitä ihmettä noille voi tehdä? Rahasta ei ole kiinni, vaan siitä etten jaksa kyllä kolmatta kertaa sisustaa..

1

434

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • "Mitä ihmettä noille voi tehdä?"

      Oletan että kyseessä on Ekoelämän mukana tullut N.A.P. (Neighbourhood Action Plan) vaihtoehtoinen toimintasuunnitelma englanninkieliseltä nimeltään Sharing Is Caring.
      Jos noin on, niin valitse ravintolasi naapurustossa asuva sim ja shift-klikkaa sillä pelatessasi joko sen omaa postilaatikkoa tai naapuruston ilmoitustaulua missä nuo "naapuruston toimintasuunnitelmat" ovat näkyvissä ja pakota ainakin se "välittäminen on jakamista" pois pelistä.

      Kerro ellei tuo toimi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      43
      4723
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      53
      2564
    3. Jenkkilahkojen kastekaava

      Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan
      Kaste
      139
      1034
    4. Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!

      Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin
      Kaste
      161
      1015
    5. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      71
      954
    6. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      118
      911
    7. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      70
      874
    8. Mitä ajatuksia miehet, jos..?

      Nainen on 40v eikä ole omia lapsia?
      Ikävä
      137
      835
    9. Se mies rakastaa minua

      Ja minä rakastan häntä. 😌
      Ikävä
      48
      810
    10. Taas mietin että

      mitä ihmettä sanoisin, jos laittaisin viestiä. Aina voi toivottaa jotain, vaikka hyvää kesää, ja jos ei tule vastausta,
      Ikävä
      51
      778
    Aihe