Mä oon normi painoinen ja liikunnallinen 15v poika ja mua on jo yli viikon vaivannut kova huimaus. Kävelen seinien vieressä ja ulkona sauva tukena. Koko viikon oon ollut pois koulusta. Lääkäriin toki menty ja tehty jotain testejä. Otettu verensokeri, verenpaine, sydänfilmi, kuunneltu stetoskoopilla, ja jollain valolla valaistu silmiin. Missään testissä ei ole ollut poikkeamaa. Ja syön normaalisti. Lääkärikään ei löytänyt mitään moitittavaa ruokailutavoista. Huimaus tulee semmoosina kohtauksina ja usein sairaalassa sitä ei ole niin paljon. Olo myös välillä tosi kylmä. Tilanne on sietämätön! Kaikki näyttää olevan kunnossa, mutta ei ole! En ole tästä mitään maininnut, mutta välillä tuntuu rinnassa pientä muljahtelua, mutta uskon et pelkkää närästystä. Tai en tiedä. Ei se ainakaan merkittävästi haittaa hengitystä.
Koska lääkärit ei osaa auttaa nii kysyn oisko täälä jollain tietoo mikä vois olla.
Huimaus ongelmana!
6
76
Vastaukset 6
- Anonyymi
No mulle tulee ekana mieleen et joku aivoissa päästää verta karkuun eikä kuljeta tarpeeks tai et sydän ei toimi niin ku pitäis. Isoäidillä oli moinen sydänsairaus aikanaan ja monta kertaa sydän todettiin terveeksi ja vaan pienii rintatuntemuksii ja huimausta oli. Sitten kuolinsyyksi kaks kuukautta myöhemmin merkittiin yllätys yllätys sydäri. Tästä tosin jo 10vuotta aikaa.
- Anonyymi
Varmaan moni asia voi aiheuttaa tuollaista.
- Anonyymi
Aivoverisuoni varmaan katkeamassa.
- Anonyymi
Rankka juttu, todella ymmärrettävää että olet huolissasi kuten vanhempasikin.
Koita olla rauhassa, kaikki tutkitaan ja syy varmasti selviää, sitä myöten löytyy hoitokin ja pääset taas elämään normaalia elämääsi.
Koita ottaa koetus kokemuksen kannalta, opit tästä jotain ja sairaalassa voi myös syntyä mielenkiintoisia keskusteluja/ ystävyyksiä.
Olin itse vuosia sitten vähän samanlaisessa tilanteessa, sairaus oli paha ja luulin että kuolen siihen.
Hoitomyllyn läpikäytyäni ja Taivaan Isän avulla paranin ja yhä porskutan, kaikkea hyvää sinulle aloittaja ja voimia!
Huimaus voi johtua monesta syystä eivätkä syyt ole aina vaarallisia joten tsemppiä! Jos ei lääketiede löydä ongelmiisi vastausta, on aika kääntyä vaihtoehtoisiin lääkintämenetelmiin. Netistä löytää helposti noitatohtoreita ja velhoja, minä voin myös lukea tarot-korteista tulevaisuutesi tähän vaivaan nähden.
- Anonyymi
Kyseessä tosiaan voisi olla aivoverenkierron häiriö, mikä selviää vain magneettikuvauksella, mutta sellaiseen on vaikea päästä jos kukaan lääkäri ei ensin löydä mitään selittävää, eli perustetta lähettää magneettikuvaukseen. Yksityisellä lääkäriasemalla voisi onnistua paremmin, mutta se maksaa sitten vähintään 300-450e. Tuosta magneettikuvastä näkee verisuonet ja aivojen rakenteen, ja pystyy päättelemään että olisiko ehkä AVM tms., ja jos jotain löytyy niin sitten voi päästä varjoainekuvaukseenkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas uusi PS:n rasismiKOHU!
Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a6491404- 1121335
Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta198919Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo
Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.327865Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.
Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä230805- 58713
Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!
Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o175671Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!
Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht232667Katotaan miten jaksat tätä
Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.88630Tiedätkö mitä mies
Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut21581