teette arvokasta työtä haastavissa olosuhteissa.
iso kiitos sähkömiehille.
7
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Tärkeää työtä on moni muukin. Palkkansa eteen se työ tehdään, ei siitä sen enempää tarvitse mainostaa.
- Anonyymi
Moni tekee tihutyötä saadakseen sen palkkansa ja loppupelissä karma on varma maksaja...
- Anonyymi
Ei kiitos ole keltään pois ääliö!
- Anonyymi
No ekaksi kiitos Sähkömiehille. En muista talvea mutta lunta tuli sikana taivaalta. Varmaan se 40cm ehkä enemmän. Sähköt poikki toki. Tulin kylilltä kotio. Sähkärit oli jättänyt autonsa tien alkuun ja kasasivat varusteitaan. Kysyin et miksi tähän auto?" Ei haluta häiritä asukkaita" . Kattelin huulipyöreenä hetken ja sanoin et nyt se auto tonne pihaan. Olette 100m lähempänä.:) Ja tuutte välillä kahville. Sähköt tuli. Ja kaikilla hyvä mieli:)
- Anonyymi
Tämä on jonkun piuhanvääntäjän juttu. Ei nuo tavan duunarista erotu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tämä on jonkun piuhanvääntäjän juttu. Ei nuo tavan duunarista erotu.
Ja tämän kirjoittajan kateellinen kommentti, kun joutui sähköyhtiöltä pihalle. Laiskottelimesta. Kun tuli häly niin voi, voi, kun on kuumetta. "täytyy mennä EA .han. Niin tuttua kuin olla voi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja tämän kirjoittajan kateellinen kommentti, kun joutui sähköyhtiöltä pihalle. Laiskottelimesta. Kun tuli häly niin voi, voi, kun on kuumetta. "täytyy mennä EA .han. Niin tuttua kuin olla voi.
Remmiä vaan niin hommat joutuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.627876Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675941Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,745459Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot535347Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1094657Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1112385Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41271Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol61237Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa401087Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko471052