Korona leviää

Anonyymi

Jokapaikassa puhutaan että missä ja mistä se korona leviää. Aina jää mainitsematta se tosiasia että mamut ovat kaikkein suurin taudinlevittäjä porukka. Tuo mustaporukka ei edes tietenkään pidä mitään maskeja tai huolehdi hygieniasta. Saati ettei suu vaahdossa sylkisi ympärilleen. Kun pääsemme matuista, pääsemme myös koronasta.

5

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niil ei oo sellast vastustuskykyä kun meillä,siks niitten keskuudessa on tätä virusta paljon kuten todettu muissakin maissa.

      • Anonyymi

        Taitaa osa tarkoituksella olla kuin Ellun kanat, Ranskassakin joku iisis meni poliisiasemalle ihan tarkoituksenaan levittää tautia. Hybriditoimintaahan sellainenkin on, vaikkei jaksa ymmärtää.


    • Anonyymi

      Se on juurikin näin!

    • Anonyymi

      Moneen kertaan on uutisissakin mainittu, että maahanmuuttajien keskuudessa virusta on esiintynyt hieman enemmän kuin kantaväestössä.
      Syynä ovat 1) isommat perhekoot, jonka vuoksi jonkun altistuttua leviämistä tapahtuu useampaan perheenjäseneen, 2) keskimäääristä ahtaampi asuminen, joka lisää perheen sisäistä altistumisriskiä, 3) maahanmuuttajien keskittyminen kaupunkipaikkakunnille, joilla virus leviää maaseutua helpommin, ja 4) heikompi kielitaito, jolloin viranomaisviestintä varotoimista ei saavuta vastaanottajia yhtä hyvin kuin kantaväestöä.

      • Anonyymi

        Matut ei välitä mistään mitään. Tänne tullaan syömään, juomaan ja lorvimaan Suomalaisten elätettäviksi. Eihän ne osaa puhuakaan, HUUTAVAT kuin mölyapinat.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      110
      7582
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      106
      5286
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      116
      3526
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      29
      3517
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      35
      2564
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1886
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      356
      1530
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      96
      1521
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1366
    10. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      62
      1364
    Aihe