Sinä odotat, odotat, odotat
Olet kadottanut jo taivaan
Sinä odotat, odotat, odotat
että tapin löisin hukkuvaan laivaan
Mutta ei, ehei
Vapahtaja olet sinä
Hassisen kone - odotat
Olet kadottanut jo taivaan
Sinä odotat, odotat, odotat
että tapin löisin hukkuvaan laivaan
Mutta ei, ehei
Vapahtaja olet sinä
Hassisen kone - odotat
Vastaukset 7
Vanhimmat
Hän on mun isä.... vähän niinku niinku... Eläs nyt viittii... Oon vähän niinmu myäs sellanen... pukeudun mustiin farkkuihin... joksus... vai mitä?
Vitun hyvä sanoittaja ismo on ainakin.
eikä ole
Mistä senkin voi tietää!
Aika monta Ismon keikkaa nähneenä ei ole kertaakaan tullut edes mieleen, että olisi. Kyllä sen jotenkin näkee ja kuulee päällepäin. Ei mustat housut ketään saatananpalvojaksi tee, ei. Ismolla on kaksi korvakorua, eikä roiku minkään maan alassuin ristejä kaulassa, ei hopeisia pentagrammeja.. Sanomakin on híeman eri sarjaa mitä satanistin kuvitttelisi sanoittava.. rakkaudesta kaikkinensa Ismo laulaa, hyvin liki elämästä sinänsä. Kauniisti, satuttavasti.. josta näin Jumalan lapsellekaan ei tule pahaolo..
Alassuin ristejä ja hopeisia pentagrammeja...:)aika hassu kuva sulla satanisteista.
Kyllä sieltä Ismon sanoituksista huokuu usko Jumalaan ja ajatus että Rakkaus hallitsee. :) Monia levyjä kuunnelleena ja keikkoja kierrelleenä voin sanoa että että Ismo ei ole saatananpalvoja! :D Mun mielestä sanoitukset oli Hassisen koneen aikaan "rajumpia" ja kapinallisempia, nykyään enemmän rakkauslalu-tyyppisempiä..