Keilahalli Jämsään tai Jämsänkoskelle. Varmasti olisi asiakkaita, nuorista vanhempiin. Varsinkin jos löytyisi mahdollisuus myös hohtokeilaukseen. Ja jonkinlainen baari paikan yhteyteen, josta saisi naposteltavaa, hodareita, nachoja ja virvokkeita. Ei aina tarvitsisi lähteä Jyväskylään asti keilaamaan.
Keilahalli
16
88
Vastaukset
- Anonyymi
Jämsän puretun koulun paikalle tullee keilahalli normaaliin keilaamiseen ja hohtokeilarata myös näin on päätetty kaupungin valtuustossa!!
- Anonyymi
Ei tuu, siihen tulee 30 000e koira puisto.
- Anonyymi
Kerrankin jotain järkevää keskustelupalstalla. Keilahallia todella kaivataan seudulle. Aikanan Jämsänkoskella kävi paljon keilaajia ja moni jäi kaipaamaan kun halli lopetettiin Roukossa purkutöiden vuoksi. KANNATETTAVA IDEA!
- Anonyymi
Onhan mäntässäkin rata. purkiko Koskelta kaikki, olihan se pienipaikka, mut hyvin porukkaa kävi.
- Anonyymi
Minä kaadan vaan naisia, jätän muille keilojen kaadot.
- Anonyymi
Ehottomasti koirapuisto ja keilahalli. Seuraavaksi musiikki- & konserttitalo.
- Anonyymi
Kirjoittakaa tai olkaa toimittajaan yhteydessä jos tekisi lehtijutun? Mahdollisesti voisi jollakin herätä kiinnostusta toteuttaa semmoinen.
- Anonyymi
Juuso walteeni näköin patsas sillä 30.000 e on hankittava.
- Anonyymi
Ei muuta kuin perustamaan keilahallia! Perustat yrityksen ja etsit sopivat tilat. Liikeideahan sinulla on jo valmiina. Kiireesti yhteys Jämsekin väkeen, auttavat varmasti liiketoimintasuunnitelman teossa. Luulisi tuohon saavan jotain starttirahaakin.
- Anonyymi
Ja mä haluun sellaiset naisten harrastetilat, joissa voi esim. kutoa mattoja, ommella, tehdä savi- ja kuvateoksia. Samanarvoisia vissiin ovat esim. keilailun ja koiraharrastuksen kanssa.
- Anonyymi
Kaikille pitäis olla kaikkea Jämsässä, jos halutaan että täällä asukkaat viihtyvät, keilaajille, koiraharrastajille, luonnossaliikkuville, yms yms.. Liian paljon täältä lähdetään ”muille maille” hakemaan jotakin kun täältä ei löydy! Myös kauppojen tarjonnat, voisi päivittää ihmisten tarpeisiin niin ei tarvii jkl lähtee!! Nyt vähän ryhtiä Jämsäläisiltä ja vaatimaan palvelut tänne eikä niin että kohta kaikki vaan tapahtuu jkl..
- Anonyymi
Tämäkin veisi nuoria pois pahanteosta. Olisi mielekkäämpää tekemistä ku kylillä hilluminen
- Anonyymi
Ei tuo keilahalli ehdotus huono ole. mutta päättäjät, tehdään jotain hyppyreitä vaikka teille.
- Anonyymi
Vai että keilahalli? Voi voi, miten olisi sumopainihalli? Eikö jotain voisi järjestää ihan "normaali-ihmisillekin"? Onhan noita turhia "frisbii-ratoja" ja rappusia jo pilvin pimein!
- Anonyymi
Mitäs ne "normaali-ihmiset" sitten kaipaa? Kerro ihmeessä tarkemmin!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitäs ne "normaali-ihmiset" sitten kaipaa? Kerro ihmeessä tarkemmin!
No Jämsään pitäisi saada esim. kunnon satama ja venepaikat Hulkkion tyyliin ja joku "juottola" rantaan. Varmasti lisäisi turismia ja niitten mukana rahaakin yrittäjien kassaan.
Kateusko senkin estää, ei muuta kuin "Akuliina" rantaan pysyvästi ja venepaikat muillekin kuin hinaajille!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 447686
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/674213Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka593819Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu623687- 963516
- 553143
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod572959Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302528IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk2072110- 501640