Keilahalli Jämsään tai Jämsänkoskelle. Varmasti olisi asiakkaita, nuorista vanhempiin. Varsinkin jos löytyisi mahdollisuus myös hohtokeilaukseen. Ja jonkinlainen baari paikan yhteyteen, josta saisi naposteltavaa, hodareita, nachoja ja virvokkeita. Ei aina tarvitsisi lähteä Jyväskylään asti keilaamaan.
Keilahalli
16
133
Vastaukset
- Anonyymi
Jämsän puretun koulun paikalle tullee keilahalli normaaliin keilaamiseen ja hohtokeilarata myös näin on päätetty kaupungin valtuustossa!!
- Anonyymi
Ei tuu, siihen tulee 30 000e koira puisto.
- Anonyymi
Kerrankin jotain järkevää keskustelupalstalla. Keilahallia todella kaivataan seudulle. Aikanan Jämsänkoskella kävi paljon keilaajia ja moni jäi kaipaamaan kun halli lopetettiin Roukossa purkutöiden vuoksi. KANNATETTAVA IDEA!
- Anonyymi
Onhan mäntässäkin rata. purkiko Koskelta kaikki, olihan se pienipaikka, mut hyvin porukkaa kävi.
- Anonyymi
Minä kaadan vaan naisia, jätän muille keilojen kaadot.
- Anonyymi
Ehottomasti koirapuisto ja keilahalli. Seuraavaksi musiikki- & konserttitalo.
- Anonyymi
Kirjoittakaa tai olkaa toimittajaan yhteydessä jos tekisi lehtijutun? Mahdollisesti voisi jollakin herätä kiinnostusta toteuttaa semmoinen.
- Anonyymi
Juuso walteeni näköin patsas sillä 30.000 e on hankittava.
- Anonyymi
Ei muuta kuin perustamaan keilahallia! Perustat yrityksen ja etsit sopivat tilat. Liikeideahan sinulla on jo valmiina. Kiireesti yhteys Jämsekin väkeen, auttavat varmasti liiketoimintasuunnitelman teossa. Luulisi tuohon saavan jotain starttirahaakin.
- Anonyymi
Ja mä haluun sellaiset naisten harrastetilat, joissa voi esim. kutoa mattoja, ommella, tehdä savi- ja kuvateoksia. Samanarvoisia vissiin ovat esim. keilailun ja koiraharrastuksen kanssa.
- Anonyymi
Kaikille pitäis olla kaikkea Jämsässä, jos halutaan että täällä asukkaat viihtyvät, keilaajille, koiraharrastajille, luonnossaliikkuville, yms yms.. Liian paljon täältä lähdetään ”muille maille” hakemaan jotakin kun täältä ei löydy! Myös kauppojen tarjonnat, voisi päivittää ihmisten tarpeisiin niin ei tarvii jkl lähtee!! Nyt vähän ryhtiä Jämsäläisiltä ja vaatimaan palvelut tänne eikä niin että kohta kaikki vaan tapahtuu jkl..
- Anonyymi
Tämäkin veisi nuoria pois pahanteosta. Olisi mielekkäämpää tekemistä ku kylillä hilluminen
- Anonyymi
Ei tuo keilahalli ehdotus huono ole. mutta päättäjät, tehdään jotain hyppyreitä vaikka teille.
- Anonyymi
Vai että keilahalli? Voi voi, miten olisi sumopainihalli? Eikö jotain voisi järjestää ihan "normaali-ihmisillekin"? Onhan noita turhia "frisbii-ratoja" ja rappusia jo pilvin pimein!
- Anonyymi
Mitäs ne "normaali-ihmiset" sitten kaipaa? Kerro ihmeessä tarkemmin!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitäs ne "normaali-ihmiset" sitten kaipaa? Kerro ihmeessä tarkemmin!
No Jämsään pitäisi saada esim. kunnon satama ja venepaikat Hulkkion tyyliin ja joku "juottola" rantaan. Varmasti lisäisi turismia ja niitten mukana rahaakin yrittäjien kassaan.
Kateusko senkin estää, ei muuta kuin "Akuliina" rantaan pysyvästi ja venepaikat muillekin kuin hinaajille!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä1311325Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa373863Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1093029Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie1252391Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?
Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin812045Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1961761Sofia Virralle täydet 12 pistettä!
Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.2991006Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?
Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta17790Toisten elämän moralisointi
Eikö kukin voisi keskittyä lähinnä omaan elämäänsä? Jos jollakulla muulla on tunteita, ajatuksia, tai tekoja oman suhte143745- 53699