minkälaist se o hyvät ja huonot puolet
kokemuksia homo elämästä
Anonyymi
766111
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 34 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 34 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 76
Vanhimmat
kerro sää mulle ku varamaan tiäät
e päässy ikin alkuu asti
Jos tuntuu, että olet homo, on silloin paras ratkaisu elää homona. Parisuhteen mudostaminen tulee olemaan vaikeaa, mutta toiset ovat siinä onnistuneet ja luoneet pitkiä suhteita. Avioliitto on mahdollinen nykyään,
Miinuksena pettäminen ja parisuhde väkivalta (henkinen/fyysinen), lyhyet suhteet.
mut en tajua en vaa tajua
Mitä et tajuu?
no niinku mitään
Siis aivan samat murheet ja ongelmat kuin kaikilla muillakin.
Mainitsit pettämisen ja väkivallan. Harva tulee ajatelleeksi että homo pareilla voisi olla tällaista, vaikea sanoa mistä se johtuu mutta päällisin puolin homot ovat valta väestölle kuitenkin etäinen ja stereotypiat jylläävät. Homot näyttävät itsevarmoilta, iloisilta, ehkä joissain tapauksissa ylinäyteltyä 'roolia' baareissa
Etäinen niille joille ei voi sanoa olevansa homo. Mutta kaikki tuntee homoja.
Väkivaltaa on herkemmin, koska kaksi miestä saa tappelun aikaiseksi. Naista ei pysty haastamaan samalla tavalla.
Nainen on muutenkin on hyvin erilainen "emäntä" kuin mies. On luonnostaan enemmän kiinnostunut tällaisista asioista kuin rauhallinen koti ja perheen rakentaminen. Miehet ei yleensä välitä samalla tavalla näistä asioista. Homomiehillä on tällainen kliseinen neidin malli olemassa, ovat kuin kaakattavia kanaemoja. Mutta se on vain rooli.
Naisen kanaemo ei ole rooli. Naiset tykkää oikeasti söpöillä. Lakata kynsiä ja asetella sohvatyynyjä ja leipoa pipareita. Se on meidän DNA:ssa.
No, tutkimus lontoolaisista parisuhteessa elävistä homoista kertoi, että heillä oli vuodessa keskimäärin seitsemän ulkopuolista kumppania. Tämä lienee homouden hyvä puoli?
On selvää, että seksuaalinen käyttäytyminen muovautuu erilaiseksi kun ei ole raskauden mahdollisuutta.
AINAKIN BTM PUOLELTA HYVÄ VOI ANTAA AINA KUN JOKU HALUAA
Ne homot jotka minä tunnen ovat vakaassa suhteessa olleet jo vuosikausia ja ei tulis mieleenkään että niistä joku tuntisi tarvetta mihinkään toiseen ihmiseen.
No ainahan näitä onnettomia on joilla on ihan eri käsitys homoudesta kun mitä se on. Aina vedetään se seksi esiin ihan kun homot jotenkin olisivat enemmän seksin tarpeessa kun tasverto ihmiset yleensä . Heillä on työt, talot ja lapset , siinä ei varmaan ole aikaakaan mihinkään muuhun. Miksi aina yhdistetään seksi kun heistä puhutaan ettehän yhdistä sitä muista ihmisistä , siinähän se suurin väärinkäsitys onkin ja kun juntitkin pauhaa homoista niin niillä on nämä seksistiset ajatukset mielessä
Jotenkin kyllästyttävää ainaiset kummat kyselyt joita heterot ei ikinä saa .
Miksi homoparit, jotka ovat yhdessä pettävät toisiaan?
Eiköhän ihan samoista syistä kuin heteroparitkin.
Taas katoaa asialliset vastaukset, joissa kerrotaan avoimesti. On parisuhde väkivaltaa, pettämistä jne ikävä kyllä enemmän kuin heterosuhteissa. Osa saa onneksi pitkän parisuhteen luotua ja erotilastot ovat pienemmät kuin heteroilla. Se on tuuripeliä millaisen kumppanin löytää.
mut ooks ite mie oon
Mukavaa on.
Olen ollut mun parhaan kaverin kanssa ihan teinistä alkaen, siis reilusti yli 20-vuotta.
Itse olen bi henkinen, mutta kiitollinen että aloin parisuhteen toisen kundin kanssa. Aamulla kun herää, niin se paras kaveri on siinä, no toki elämä lipuu työssä, mutta vkonloput on parhaita.
En ole pettänyt koskaan, mutta pettäminen ei kuulukaan omiin arvoihini, eikä myöskään minun tietääkseni mieheni arvoihin.
mut miksen mie saa
En usko että heillä enemmän on väkivaltaa se kun monessa hetero perheessä ja sekään ei siis johdu homodesta että,on väkivaltaa vaan ainoastaan ihmisen epäkypsästä luonteesta, ja niin se on hetero suhteisskin Sitä voi kysellä hammas lääkäreiltä , silmälääkäreiltä ja muilta hoito sektoreilta , siis väkivaltaa on , ja silloin kun jotain hakataan niin silloin pitää jättää se toinen sillä sen toisen luonne ei tule muuttumaan . Kerran hakkaaja , aina hakkaaja
Ihan niin ihminen joka on sinut itsensä kanssa ei tarvitse hakea jännistystä muualta
Hyvä puoli on, että mahdollisuus saada seksiä. Heteromiehenä joutuu olemaan ilman.
Enemmän me heterot saamme seksiä kuin persepanijat.
Heteropride
Silloin saanti on varma, ainakin alan paikoissa
Riippuu ulkonäöstä.
-Toivoton karhu-
MUN PERSEENI SAA ENEMMÄN SEKSIÄ KUIN SINÄ ANNAN KAIKILLE EN VAIN YHDELLE
Ei kai niistä kukaan ole tilastoja tehnyt . Riippuu itsestään. Ja mikä tarve on aina seksistä puhua, kun täällä on seksi sinutkin missä se on vissiin enemmän kohdallaan
Huvittuneisuus pitäisi periä syntymälahjana, hymyvaleena, vaikkei hymyilyttäisi.
Hyvä puoli on se että naisia jää meille enemmän. Huonoja puolia varmaan se että hanuri voi olla välillä kipeä💩
Hanuri on kipeä vain hetken, ja niitä poke-videoissa näkyviä lerssejä on oikeasti aika harvassa.
Se kyllä pitää paikkansa että Afrikasta löytyy isoa jos sitä etsii. Samoin Karibian saarilta.
*Reps*
Mä olen sinkkuhomo.
Ja ihmissuhteet on mun juttu.
Ja saan niitä ihan tarpeeksi.
Koskaan en ole joutunut suhdeväkivallan uhriksi.
Naapuriini muutti poikapari n .6v sitten.
About 35v bear ja 20v twinky.
Ensimmäisen vuoden aikana rakkautta riitti.
Sitten alkoi pettäminen. Ja viimeisten 2 vuoden aikana jatkuvaa riitelyä.
Twinky muutti pois ja kontio kertoi pihalla että "on pakko myydä kämppä kun toinen maksaja lähti".
En viitsinyt kertoa että poika kävi minunkin luonani jo 3v sitten ensimmäistä kertaa. Lenkkisaunassa pyysin poikaa "kahville". Ja poika ei miettinyt hetkeäkään.
Kummassako kodissa oli hyvä pössis?
mitäs ihemeellistä tos nyt oli kaikkiha haluu 15-20v
Ei halua. Alle 20v ei kiinnosta pätkääkään
Päätit sitten tietoisesti iskeä varattua?
mut mist tiiät et se ees tykkäs sust
Poika antoi ymmärtää että ymmärtää antaa.
Muuten varatut ei kiinnosta.
Muuten kuin kimppakivassa.
mut mist voi tietää anan ivnkkie
Ai että on varattu? Jos sillä on järkeä päässä sanoo olevansa varattu ja homma jää siihen. Moni homo vaan sanoo sen sijaan kyllä, vaikka olisi suhteessa.
Sen huomaa tosi helposti.
Joka ei tykkää, on "utelias hetero" tai aloitteleva gay-for-pay, kuuluu kategoriaan lahna.
Joka tykkää, on mukana täysillä. Aloittelijat, joka ei riipu iästä, ovat kömpelöitä, mutta täysillä mukana.
Mitä tarkoittaa ´bear' ja 'twinky'
Epälooginen sensuuri.
Kerroin heteromiehestä joka iski minut ja tämä oli sopimatonta 😁
mut minkälaist se o ihastuu heteroo ei oo ikin mulle käyny
Se on pelkkää rajua ja intohimoista seksiä.
Seuraavana aamuna molemmat ollaan kovasti nolona ja erkaannutaan.
ok mut ite tarviin enuvoja mite saan yhe homon
Käy kampaajalla ja osta pintamuotivaatteet päällesi.
Riippuu heterosta. Eiköhän ne totea kiitos ei
ai niiku kalju vai pitkät ja adidas verkkarit vai
Kaljuus sopii äärimmäisen harvoille homoille näkemäni mukaan, mutta hetero skineissä on hyvännäköisiä.
Kokemusta on että meitä pidetään fasisteina.
Ei skinit oo heteroita. Kokemuksen mukaan.
siis heterot
Väärät ruiskeet puhkaisee ihon aikanaan.
Hyvät puolet
-seksiä saa kun menee Ruusuun, Us Videoon tai vogueen
-ei mene lapsiin rahaa
-homous on suvaittu jo paremmin kuin miesten heterous
Huonot
-suhdetta ei löydä tai on avoin suhde/pettämistä
-parisuhde väkivalta on helpompaa
Ei oo kokemusta paremmasta gaijööranin kera.
Kokemusasiantuntija
Muskelrumpa och enorm dildo - del 1
Millaista henkinen valta on parisuhteessa?
Himbo heaven
Esim manipulaatio, kiristys, uhkailu, jatkuva pelko riidasta jne,
Tavallinen tarina on myös kumppanilta saatu hiv.
Antaako HIV mitään merkkejä itsestään ajan mittaan, tai ylipäätänsä oireita?
Hyvä puoli on hyvä takapuoli.Naapurilla on hyvä aina tarjolla.
Homoilu on sisältä mätää. Siinä sen heikkous joka on ollut, on ja tulee olemaan....
Auusrin heikkous on tuomita ihmisiä siitä miksi he ovat syntyneet. Sen heikkouden omaavat ainoastaan ne joilla on omakuva itsestään sinä oikeana ihmisenä.
Joten ainoastaan heikko ihminen yrittää toisia väheksymällä lytätä, vähemmistöryhmiä. Vahva ihminen sensijaan ei tunne sellaiseen tarvetta vaan hyväksyy ihmiset ihmisinä , eivätkä mitenkään leiki ajatuksillaan jonkun ihmisen seksuaaliselta suuntauksella , ei homotkaan mitenkään ajattele heterojen seksihaluja , ovat tyytyväisiä omiin asioihinsa, kuten vahvat ihmiset aina ovat.
Homoudessa ei ole hyviä puolia. Moni homo on mielisairaalassa.
Heteropride
Enempi siellä on hulluja.
Kyllähän niissä mielisairaaloissa on ainoastaan ihmisiä jotka tarvitsevat hoitoa, siiis kaikista ihmisryhmistä,. Ei mitenkään niin että juuri se olisi jokin homouden piirre kuten sinä sen nyt ilmoittelee. Aika raukkamainen kommentti sinänsä . Eikö mitään muuta juoruamisen aihetta ole juuri nyt juorukelloille
Muodosta mielipiteesi itse. Älä usko huhuihin.
caught_having_sex_in_public_
Xvideos
Ei kai se homo elämä ole sen kummempaa kun heteroidenkaan elämä , Miksi oikeastaan kyselet . Ne tekee töitä makselee veroja , asuvat taloissaan ja käyvät salilla treenaamassa ,
Syövät tiskaavatkin , pesevät pyykit ja katsovat televisiosta urheilukilpailuja tai hyviä filmejä .
Moni kommentoi täällä "kokemuksia homo elämästä" ilman mitään kokemusta siitä.
Olen jo vanha ja en kaipaa enää kumppania.
Suurin osa näistä tyhjänpuhujista levittävät vain huhuja.
Taitaa olla aika ahdistavaa olla homovastainen kriitikko, kun pitää siitä jatkuvasti kirjoitella vaikka ei ole mitään tietoa homoista tai homona olemisesta.
Tyyliin olen kuullut tai jutellut on sama kuin sanoa, että olen tyhmä valehtelija.
Ei sinun kirjoituksia ole koskaan noteerattu kovinkaan korkealle jäävät alle riman.
Sekin että vaivautuu tulemaan homojen keskusteluihin kertoo paljon millainen olet.
Siten makaa miten petaa.
EN OLE VARMA OLENKO HOMO MUTTA BI KUITENKIN KIVA OLLA SEKSIÄ VOI HARRASTAA KENEN KANS VAAN
Miksi homo käyttää naista hyväkseen-kysyn vaan. Kulissi huora-ko?
Olin tietämättäni bi vaimo. 10 vuotta, kun aloin ymmärtää, että tästä äijästä ei oo perheelämään. Koskaan ei talouteen tuonut rahaa. Ei ostanut ruokaa kuin itselleen. Ja laitto sen väärään lokerikkoon, ja kun ei löytänyt, niin ei kun pesäpallomaila vaan ja nukkuvaa lasta hakkaamaan. Sika. Yöt meni kapakka oli äijän koti. Ja kännissä ajoa. Voi luoja. Kun kerroin että nyt loppuu, jos ei muutu, niin. Otti tavaransa ja kuljetti ne äitinsä, luokse. Niin jota oli krokotiiliksi nimitellyt, aiemmin. Bi tuli esille kun oli yhdynnässä, työkaverinsa kanssa. Jonka näin. Vei rahaa ja tavaraa ja jätti, joi ero voimaan. Hyvä asia. Entinen anoppi mäkätti, syytti , pimeä kun oli? Lapsista ei välittänyt. Sika kun oli. Joo aikaa kulu ja rahat kun oli tuhlattu, tuli taas hänen elämäänsä, nainen. Tai kanssa bi. Mut nää oveluudet, ne tulikin miehelle. Tää uusi pisti äijän kuralle, teki velkoja, ja häipy. Johonkin meren taa.
ihanaa antaa kaikille jotka haluaa jotku vaan haluu sitten seurustella mä haluun vaan antaa
Mulle jenkki futarit
https://thumbnails.porncore.net/whiteboy4daddy/43725518240/
Homoilussa ei ole hyviä puolia. Koska koko homoilu on ihan *perseestä* eli ( * ) : stä
Se on kuulkaa sillä lailla, että ketään ei saa juoruta ukkoporukassa homoksi, jos ja kun hän ei ole homo. Se suurin loukkaus miehelle, joka ei ole homo.
Se koskee myös uimahalleissa kävijöitä koko maassa Juoru-ukot ovat jonnii joutavia vätyksiä. Mitään työtä eivät ole tainneet ikinä tehdä.