KORONARAJOITUKSET KEINOTTELUA ?

Anonyymi

Koronarajoituksissa alkaa kaikua uskovais-fanaatikkojen ääni.
Korona-rajoitukset ovat kuin inkvisiittorin keskiaikainen ruoska, joka rajoittaa alkoholia tarjoavien ravintoloiden toimintaa eniten – käyttäen koronaa jonkinlaisen ”kieltolakiaseena”.
Todellisuudessa alkoholi on desinfioiva aine (sokerityyppi), jolloin normaalistikin ajatellen alkoholittomia ravintoloita tulisi tarkkailla eniten ja niiden toimintaa rajoittaa eniten, koska alkoholittomuus voi olla yksi syy bakteereiden leviämiseen.
Riippumatta alkoholin käyttötavoista tosiasia on sekin, että kaikenlaisia ulkomaisia
suuntauksia edustavia Zuzi, kebab ja pitserioita näytetään suosivan eniten.
Lisäksi hallitus ei ole puhunut mitään huumeista tai muista kemikaaleista jotka voivat levyttää koronaa ja muita tauteja, mutta on hyväksynyt huumeenkäyttäjille tarkoitettuja ”vaarallisten esineiden (piikkien) palautuslaatikoita” (ainakin Lappeenrantaan), ikään kuin yllytyksenä käyttää laittomia aineita. Lisäksi vaarallisten aineiden/esineiden palautus/kierrätys pisteet tuliksi olla hygieenisiä eikä tautien levittämisen pisteitä.
Näyttääkin siltä, että Korona-pandemiasta on tullut poliittis-uskonnollinen peli, jossa tupakka ja viina tuomitaan, muttei niinkään huumeita tai epähygieenisiä ulkomaisia tuontituotteita.
Lisäksi ainakin Lappeenrannassa liikkuu ajoittain omituisen paljon ulkomaalaisia – ikään kuin tarkoitus olisikin levittää koronaa eräänlaisena hallitun kemiallisen sodan välineenä?
Lappeenrannassahan ulkomaaliaisa toimii jopa lehden jakajina suomalaisten työttömien saadessa istua ravintoloissa, joiden aukioloaikakin on rajoittunut.
Samaan aikaan julkisuudessa eivät tartuntatautien asiantuntija ole juurikaan
lausuntojaan esittäneet – missä kaikuu sensuurin ääni.
Onko korona vain ulkomaalaisten valloitus-operaatio jolla yritetään valloitta
tiettyjä aloja, kuten ravintola-ala?
Korona-valistuksen tiedottamisesta puuttuu muitakin elementtejä, joita luulisi esiintyvän julkisuudessa, kuten:
-desinfioivien pesuaineiden mainokset ja niistä tiedottaminen
-Tiedottaminen pesuainetyypeistä ja laaduista.
Varsinkin useat käsienhuuhteluaineet ovat kyseenalaisia.
-yleinen hygienia ja siitä tiedottaminen, kuten ohjeet vaikkapa
-oman auton sisätilojen hygienisoimisesta.
Ravintoloiden aukioloaikojen rajoittaminen ei ratkaise mitään. Ei varsinkaan alkoholiravintoloiden aukioloaikojen tiukentaminen.
Sen sijaan ravintoloiden hygienian tarkentaminen, sekä asiakashygienian kontrolloiminen on tärkeämpää, kuten ulkomaalaisten asiakkaiden tai työntekijöiden kontrolloiminen.
Ulkomailta kun ei pitäisi muutenkaan työntekijöitä juurikaan ottaa.
Kysymys on viruksesta joka on ulkomaista perua, ja jota kuljettavat ulkomailta tulleet ovat ne ulkomaalaisia tai oman maan ulkomailla matkanneita tai töissä olleita; sekä lähinnä ulkomailta tuotuja tuotteita tai ulkomailta tulleita kuljetusvälineitä, kuten autoja ja laivoja, jopa lentokoneita, sekä mm. postia, joka tulee ulkomailta.
Onko postissa jo varauduttu siihen, että varsinkin ulkomailta tullut jouluposti on hygienistä, eikä sisällä korona-virusta? Ja ennen kaikkea ulkomaista alkuperää oleva joulukukat yms. kasvit ja kasvistuotteet tulisi ottaa tarkastuksen alaiseksi.
Voi todeta: liiallinen tuonti suosii koronaa ei lainkaan kotimaan talouden ja terveyden kehittämistä. Hallitus ja hallinto yleensäkään ole hallinnut koko korontilannetta oikein, kun löysäsi matkailusääntöjä liian aikaisin.
Lisäksi kiinteistöjen myynnin salliminen ulkomaalaisille, kuten Venäläisille ”loppareille” on silkkaa keinottelua ja istuttaa kiinteistöhinkin monenlaisia basilleja, viruksia ja bakteereita.
Ehkä eräät piirit pitävät koronavirusta ”taivaan lahjana” kun alkoholiravintoloiden
toimintaa voi kiristää ja hintoja nostaa joka on tietysti naivistista politiikkaa.
Ravintoloiden aukioloajoista voidaan todeta vielä sekin – näin pikkujoulujen alla –
että ravintoloiden sijasta aletaan ehkä kokoontua muualla, kuten kodin tiloissa,
autotalleissa, tms. tiloissa ja tilalle tulee halpaa virolaista viinaa, tai jopa ”kotitekoista” koskapa Suomessa vallitsee hallintotasolla uskonnollis-kiihkomielinen suhtautuminen viinaan ja tupakkaan joiden ei tiedetä varsinaisesti epidemioita ja pandemioita levittäneen.
Tieteellistä tietoa ei myöskään ole koronasta juurikaan esitetty.
Epätieteellisemmät metodit johtavat siihen että kiinteistöloppareiden ja sen sellaisten piraattien ja keinottelijoiden tuotteet alkavat virrata maahan levittäen ehkä lisää koronaa.
Itse tehtyyn saatetaan alkaa siten myös luottaa liikaa – on se pontikkaa tai muutakin. Tupakan tilalla voi esim. polttaa suomalaista järvikaislaa ihan hyvin – sitä poltettiin jo pentuna – oliko silloinkin jokin epidemia. Eikä se ole vielä edes laitonta.
Voi olla että korona-epidemiaa voidaan lievittää esim. pelkkää lämpökynttilää polttamalla kotona ja myös ravintoloissa koskapa kynttilän kautta kulkeva ilma kuumenee ja desinfioi ilmaa. nimi. ripoterve

1

65

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oliko alkoholi aloituksen pointti?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      128
      1478
    2. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      37
      1401
    3. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      67
      1215
    4. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      54
      1139
    5. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      69
      984
    6. Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?

      Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi
      Maailman menoa
      254
      944
    7. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      193
      924
    8. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      73
      911
    9. Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää
      Suomalaiset julkkikset
      15
      823
    10. Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta

      Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps
      Maailman menoa
      106
      818
    Aihe