Passat 3C, B6 ja B7

Anonyymi

Farmari mallisessa takapuskurin ja takaluukun väliin ja kynnys/taso. Kerääkö tuo lunta/likaa ja jäätyykö talvella takaluukku alareunastaan jumiin?

3

207

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei tietenkään jäädy, luukku nousee ylöspäin aina avautuessaan!

      • Anonyymi

        Sillä luukun avautumissuunnalla ei ole mitään tekemistä sen kanssa. Tyhmäkö sinä olet? Jos se tasopinta kerää siihen luukunväliin loskaa/lunta ja se jäätyy niin se puskuri ja luukku yhteen. En ole nähnyt minkälainen toteutus sitten luukun tiivisteen kanssa on mutta jos sekin on samassa tasossa niin sekinhän sitten jäätyy. Toisekseen jos siihen puskurin taso n päälle jäätyy loskaa ja se luukku auetessaan edes pikkuisen siirtyyy taaksepäin se osuu siihen jäähän.

        Onneksi siinä ei taida kuitenkaan mitään "kuoppaa" olla niinkuin eräässä autossa on. Siinä takaluukku käytännössö jäätyy puskuriin kiinni.

        Sellaissa autoissa joissa luukku menee fiksusti puskurin päälle ei näitä ongelmia yleensä ole.


    • Anonyymi

      Ei siinä jäävy muuta kun pyörät kiini talvella,ratkaisu on aina wolkkarissa heittää kuumaavettä ämpäri pari per rengas niin irtoaa kun nytkyttää ees tuas.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      211
      5980
    2. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      169
      1681
    3. Vihjeitä kaivatusta

      Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)
      Ikävä
      66
      1507
    4. Rakas mussukka

      anna joku merkki itsestäsi. Pyydän.
      Ikävä
      69
      1048
    5. Niin pettynyt

      Olen suhun ja siihen ettet koskaan kohdannut reilusti
      Ikävä
      101
      967
    6. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      897
    7. Lieksa missä syy?

      Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte
      Lieksa
      124
      857
    8. Martina Jeopardyssa

      Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy
      Kotimaiset julkkisjuorut
      195
      828
    9. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      100
      780
    10. En olisi uskonut et

      Suhun tutustuminen toisi elämään näin synkän varjon. Surullista kun luulee löytävänsä rakkautta ja saa vain pahaa.
      Ikävä
      66
      779
    Aihe