Farmari mallisessa takapuskurin ja takaluukun väliin ja kynnys/taso. Kerääkö tuo lunta/likaa ja jäätyykö talvella takaluukku alareunastaan jumiin?
Passat 3C, B6 ja B7
3
254
Vastaukset
- Anonyymi
Ei tietenkään jäädy, luukku nousee ylöspäin aina avautuessaan!
- Anonyymi
Sillä luukun avautumissuunnalla ei ole mitään tekemistä sen kanssa. Tyhmäkö sinä olet? Jos se tasopinta kerää siihen luukunväliin loskaa/lunta ja se jäätyy niin se puskuri ja luukku yhteen. En ole nähnyt minkälainen toteutus sitten luukun tiivisteen kanssa on mutta jos sekin on samassa tasossa niin sekinhän sitten jäätyy. Toisekseen jos siihen puskurin taso n päälle jäätyy loskaa ja se luukku auetessaan edes pikkuisen siirtyyy taaksepäin se osuu siihen jäähän.
Onneksi siinä ei taida kuitenkaan mitään "kuoppaa" olla niinkuin eräässä autossa on. Siinä takaluukku käytännössö jäätyy puskuriin kiinni.
Sellaissa autoissa joissa luukku menee fiksusti puskurin päälle ei näitä ongelmia yleensä ole.
- Anonyymi
Ei siinä jäävy muuta kun pyörät kiini talvella,ratkaisu on aina wolkkarissa heittää kuumaavettä ämpäri pari per rengas niin irtoaa kun nytkyttää ees tuas.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell502375Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.1511968- 471895
Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.581875Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.1301645Teit yllättävän siirron
Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,571220- 741191
Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.831115Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.144977Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103911