Hei!
Hoivayhtiö Deborassa on uskomaton määrä nollasoppareita.
Me NollatPois -kampanjan vetäjät emme millään usko, että ne kaikki ovat perusteltuja ja/tai työntekijän itsensä ehdottamia. Vaadimmekin oikeudenmukaisia sopimuksia kaikille deboralaisille.
Käy Facebook-sivullamme NollatPois ja tykkää, seuraa, osallistu ja vaikuta!
Debora ja nollasopparit
9
176
Vastaukset
- Anonyymi
Kantsii käydä sivulla, siellä näkyi olevan ainakin mulle uutta tietoa
- Anonyymi
Huippua, et vihdoin jollain on uskallusta tehdä jotain!
- Anonyymi
Joo! Nyt vaan kaikille deborassa oleville tsemppiä, jakakaa kampanjan tietoja kaikille kavereille töissä jos joku ei oo vielä huomannut.
- Anonyymi
Moni huomaa vasta sitten kun töitä ei yhtäkkiä anneta vaan ne laitetaan jollekin muulle. Näin on käynyt. Jos työt vähenee niin ne joilla on nollasopimus voi menettää omat vakioasiakkaatkin koska ne menee sitte sellaiselle jolla on kiinteät tunnit sopimuksessa.
- Anonyymi
Johan on aikakin kiinnostua kyseisen firman työsoppareista! Hieno juttu! Joukkovoimalle kunniaa!
- Anonyymi
Liittykää ihmiset ayliittoon! Siitä tulee sitä joukkovoimaa ihan automaattisesti ja selustakin turvattu. Kuinka moni oikeesti uskoo, että ilman ammattiyhdistysliikettä työntekijöillä tai ainakaan niiden mielipiteillä mitään arvoa. Herätkää hyvät ihmiset!
- Anonyymi
Vihdoin tähän puututaan!
- Anonyymi
Käykääs katsomassa facessa miten Debora kohtelee työntekijöitään kun ne yrittää otta yhteyttä ja tiedottaa asioita toisilleen! Törkeetä! Mitä sillä firmalla oikein on salattavaa, kun pitää estää työkavereita keskustelemasta toisilkeen...???
- Anonyymi
Ei taida olla puhtaat jauhot pussissa! Kannattaisko äänestää jaloillaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?772822Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja
Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,282547Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville472341Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.122054Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1101559- 1671403
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa281082- 521072
IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih15856Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois110834