Koiranpentu syö omaa ulostettaan

Anonyymi

Tää löytyy myös koiranpentujen puolelta, mutta ehkä näin saisi nopeammin vastauksen?

Mun 3,5kk ikäinen suomenlapinkoira syö oletettavasti ajan kulukseen omaa ulostettaan... Ihmettelen nyt sitä, että voisiko se syödä myös ravinnon saannin takia?

Syömme Purenatural Puppy Chickenia, jossa ohjeiden mukaan 15-25kg aikuisiän painolle pitäisi antaa 5-6 dl kuivamuonaa päivässä. Meidän päiväannos on 3dl kuivamuonaa turvotettuna sekä 2dl kanariisipuuroa. Onko tämä sopiva? Voiko oikeasti olla ravinnon puutetta, vai onko koiralla vaan ihme tapa viettää aikaa?

3

216

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Koirasi harrastaa kierrätystä. Oikein fiksu koira. Älä ole huolissasi.

    • Anonyymi

      Miksi kanariisipuuroa, miksi?
      Miksei pakastepullia ja piimää/ viiliä/ raejuustoa?
      Mitä kasvattaja neuvoi?
      Kasvattajalta kysytään AINA, jos pennun asiat askarruttaa.
      Ostithan pennun kunnolliselta , rehelliseltä rekisteröityjen pentujen kasvattajalta, etkä paperitonta pentitehtaasta?

    • Anonyymi

      Itsellä neljäs koira pennusta asti ollut, enkä ole moisesta ongelmasta keltään kuullut. Jossain on vika, tee asialle jotain Tuo kasvattaja hyvä neuvo, jos ei auta kysele el.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      86
      1358
    2. Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella

      Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä
      Suomussalmi
      35
      1081
    3. Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?

      Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk
      Kuhmo
      19
      875
    4. Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..

      Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita
      Maailman menoa
      154
      715
    5. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      700
    6. Hei sinä nainen

      Haluaisin koko ajan olla kiinni sinussa😟❤️❤️
      Ikävä
      46
      669
    7. Nythän todellisuus on kuitenkin se

      että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja
      Sinkut
      186
      638
    8. Kuka oli kuskina

      Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?
      Suomussalmi
      13
      637
    9. Onko kaivattusi

      hyvä ihminen? Kerro
      Ikävä
      33
      570
    10. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      39
      548
    Aihe