Canon on keväästäasti hehkuttanut uutuus mallia Eos R5. Nyt kun kysyt kameraliikkestäko.lelua on vastausEI OO eikä ole tietoa koska koska tulee myyntiin.
Ko. kameran hinta on kai kartelli hinta.Jokainen liike kauppa olematonta kameraa täsmälleen samaan hintaan.
Ohojaa.
Canonin markkinointi
9
1789
Vastaukset
- Anonyymi
No voi voi. Mutta elä huolehi. Et kuitenkaan ole ostamassa kyseistä kameraa joten voit ottaa ihan rauhallisesti.
- Anonyymi
Ilmeisesti tuo R5 myy kuin häkä ja sitä joutuu jonottamaan joka puolella EU:ta, USAta.
- Anonyymi
Tavallista uutuuksissa, myös muissa tuotteissa. Valmistaja määrää jonkun ennakkotilaushinnan. Ja innokkaat maksaa mukisematta.
Kun tuotanto pääsee vauhtiin, eikä kysyntä enää ylitä tuotantoa niin alkaa hintakilpailu.
Muistan, kun 6 MP:n dikijärjestelmät tuli markkinoille ne maksoi tuplasti lopulliseen hintaan verrattuna. seuraavana vuonna hinta oli parhaimmillaan pulittunut. - Anonyymi
Jotain outoa tässä nyt on, joska julkaisusta on kulunut runsaasti aikaa eikä laitteita saa kaupoista?
- Anonyymi
Ainakin Japanissa se myy hyvin: Ykkönen MapCamerassa/The top slot for new cameras was claimed by Canon for its R5, while Nikon’s Z7 II entered the ranking at number two. The Fujifilm X-S10 was third.
- Anonyymi
Huvittaa, kun kameratehtaat tekevät uusia kameramalleja, joihin eivät aiemmat objektiivit käy. Bisnestä tietysti...
- Anonyymi
Minä en ole ostanut mun R:ään yhtäänuutta objektiivia vaan käytän vanhaa Canonin EF sarjaa adapterilla. AF toimii tosi hyvin. R5:ssa pystyy käyttämään helposti noita EF objektiiveja, tosi kätevää!
Objektiivien suunnittelussa peilikammion katoaminen on iso etu, joten miksi sitä ei hyötyisi? Jos mielii EF optiikkaa käyttää, niin adapteri löytyy joskin sekin yhtä puun alla kuin R5 toistaiseksi.
- Anonyymi
Nyt pitäisi olla Rajalalla varastossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521703906Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään813109Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv462143Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka232093Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?551925TUNNISTELAATIKKO
Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain851341- 401270
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään251268Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?
Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli581048Valehdella saa, totuus salataan
Vaikuttaa vähän siltä, että sensuuria toteutetaan juorupalstallakin. Asioita saa kaunistella ja vääristellä, mutta totuu10758