Olen surukseni huomannut lapsien ja nuorien jättävän hyvinkin aborttimyönteisiä kommentteja videoihin jotka käsittelevät esim vammaisia lapsia.
Aborttia suosivat aktivistit esittävät abortin pikkujuttuna ja naisen kohdussa olevan lapsen solumöykkynä.
Todellisuus on kuitenkin toinen.
Kohdussa kasvava lapsi kehittyy hyvin nopeasti jo aivan lapsen näköiseksi, siinä vaiheessa kun abortti tehdään lapsi on jo oikeasti lapsi ja olemassa, vaikkakin kohdussa.
Lapsi ei ole osa naisen ruumista vaan erillinen ihminen, näinollen abortti on raaka murha.
Lapsi myös tuntee kipua abortissa.
Jos edelleen olet abortin puolella, haastan sinua etsimään netistä tietoa miksi ihmiset vastustavat aborttia, todellisuus saataa järkyttää mutta totuus on tärkeää.
Itse olen nainen ja olen sitä mieltä ettei mikään syy oikeuta aborttia, naisella ei ole oikeutta tapattaa toista ihmistä, kohdussa kasvavaa lastaankaan.
Jos lapsi on vammainen, sitä enemmän häntä pitää suojella, vamma ei ole syy lopettaa elämää.
Pidä sinä huolta että et ikinä joudu suunnittelemattoman raskauden eteen, ja jos joudut valitse elämä.
Abortin julma totuus.
3
74
Vastaukset
Kannatan aborttia sikiövaiheessa, mutta joskus tätä voi venyttää myös teini-ikään.
- Anonyymi
Älä nyt tuollaisia ehdota. Nämä abortin vastustajat haluaa, että lasta pah oinpidellään vähintään koko lapsuuden ajan. Ne sa paremmat kiksit siitä. Ja hyvät rahat lasten ja jos minkänäköisen ryhmäkodin pyörittämisistä, koska yksityiset selaliset on todella hyvin tuottava business.
Mistä ne raukat saisi kiksejä ja rahaa enää jos abortit nousee?
- Anonyymi
Tästä on olemassa hyvin tarkat lailliset kriteerit, että mikä on aikaraja mihin mennessä abortti on sallittu. Ihmiseksi sikiötä ei tässä vaiheessa lasketa. Tästä voit kiukutella ihan vapaasti. Asiaa se ei kuitenkaan muuta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.3962072Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek121909Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2471394Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.811041Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel56965Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia402928Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä39808- 56769
- 73745
Hyvää yötä mies
Nuku hyvin. Viikonloppuna on tulossa hellettä, se on mukavaa. Juhannuskin kohta. Mun tekis mieli huolehtia susta. Semmo70724