Olen surukseni huomannut lapsien ja nuorien jättävän hyvinkin aborttimyönteisiä kommentteja videoihin jotka käsittelevät esim vammaisia lapsia.
Aborttia suosivat aktivistit esittävät abortin pikkujuttuna ja naisen kohdussa olevan lapsen solumöykkynä.
Todellisuus on kuitenkin toinen.
Kohdussa kasvava lapsi kehittyy hyvin nopeasti jo aivan lapsen näköiseksi, siinä vaiheessa kun abortti tehdään lapsi on jo oikeasti lapsi ja olemassa, vaikkakin kohdussa.
Lapsi ei ole osa naisen ruumista vaan erillinen ihminen, näinollen abortti on raaka murha.
Lapsi myös tuntee kipua abortissa.
Jos edelleen olet abortin puolella, haastan sinua etsimään netistä tietoa miksi ihmiset vastustavat aborttia, todellisuus saataa järkyttää mutta totuus on tärkeää.
Itse olen nainen ja olen sitä mieltä ettei mikään syy oikeuta aborttia, naisella ei ole oikeutta tapattaa toista ihmistä, kohdussa kasvavaa lastaankaan.
Jos lapsi on vammainen, sitä enemmän häntä pitää suojella, vamma ei ole syy lopettaa elämää.
Pidä sinä huolta että et ikinä joudu suunnittelemattoman raskauden eteen, ja jos joudut valitse elämä.
Abortin julma totuus.
3
106
Vastaukset
Kannatan aborttia sikiövaiheessa, mutta joskus tätä voi venyttää myös teini-ikään.
- Anonyymi
Älä nyt tuollaisia ehdota. Nämä abortin vastustajat haluaa, että lasta pah oinpidellään vähintään koko lapsuuden ajan. Ne sa paremmat kiksit siitä. Ja hyvät rahat lasten ja jos minkänäköisen ryhmäkodin pyörittämisistä, koska yksityiset selaliset on todella hyvin tuottava business.
Mistä ne raukat saisi kiksejä ja rahaa enää jos abortit nousee?
- Anonyymi
Tästä on olemassa hyvin tarkat lailliset kriteerit, että mikä on aikaraja mihin mennessä abortti on sallittu. Ihmiseksi sikiötä ei tässä vaiheessa lasketa. Tästä voit kiukutella ihan vapaasti. Asiaa se ei kuitenkaan muuta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5379050Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1616230Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3765283Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli664769Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s1004401Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664073SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1853972- 941958
- 1061460
- 47999