Mikä vialla?

Kun ajaessa käännän kahvaa täysille niin se jää joksikin aikaa täysille eikä palaudu. Palautuu vasta kun jarruttaa. Mikä vikana?
3467
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Joo eli vaikuttas siltä että luistin ei pääse vapaasti liikkumaan elikkä putsaappa kaasari.

itse putsaan kaasarit bensalla... ;)

Äänestä
  • Kun kaasaria puhdistaa niin pitäisikö se jotenkin ottaa pois paikaltaan vai siinä pestä se jotenkin?

    Äänestä

  • Synkroni kirjoitti:

    Kun kaasaria puhdistaa niin pitäisikö se jotenkin ottaa pois paikaltaan vai siinä pestä se jotenkin?

    Tottakai... tee esim näin:

    Purat kaasarin mahdollisimman hyvin(eli kaikki irti)
    Sitten sun kannattaa laittaa vaikka johonkin kulhoon tai johonkin purkkiin bensaa..
    Sitte otat kaikki suuttimet ja puhallat ne ja sen jälkeen huljuttelet vähän siellä bensassa sitten laitat ne syrjään johonkin puhtaaseen paikkaan.. sitten otat kohokammion(eli se alempi osa kun aukaisit kaasarin) Huljuttelet sen ja vaikka jollain harjalla vähän harjaat. sitten se ylempi osa laitat sen sinne bensaan ja huljuttelet siellä... sitten vaan osat takas paikalleen ja ole tarkkana ettei pääse mitään likaa kasausvaiheessa...tää nyt selitetty vähän tällee että kaikki ymmärtää.. :)

    tuolla tavalla se hoituu perusteellisesti.
    Itse tyydyn usein suuttimien puhaltamiseen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Papillon kirjoitti:

Kun ajaessa käännän kahvaa täysille niin se jää joksikin aikaa täysille eikä palaudu. Palautuu vasta kun jarruttaa. Mikä vikana?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu