Tosiaan, minulla on 2 kania, leikattu uros ja naaras. Naaraskani tuli minulle kodinvaihtajana alkusyksyllä ja nyt yhteiselo alkanut sujua kanieni välillä, Kuitenkin ongelmana on nyt että ennen sisäsiisti leikattu uros on alkanut papanoida taas minne sattuu (teki samaa ennenkuin leikkautin)
Mitä teen että saan kitkettyä tämän huonon "tavan" pois? Naaraskani ei papanoi vessan ulkopuolelle juuri ollenkaan.
Kani kakkii
Anonyymi
3
227
Vastaukset
- Anonyymi
Selkeästi tää uroskani osottaa papanoimalla, että tää on mun reviiriä. Jos se ei näykin naarasta jne. kaikki on hyvin. Et oikeen voi tehdä asialle mitään, toi on ihan kanien luontasta käyttäytymistä. Papanoiminen voi kitkeytyä pois tai vähentyä, kun tää uros alkaa hyväksyä pareemmin, että se on myös naaraan reviiri.
- Anonyymi
Okei. Kiitos paljon sulle!
- Anonyymi
opeta uudestaan wc tavoille! tai harkitse naaraan leikkaamista mutta huom harkitse
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk1966753SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit1943466Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti263239"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –1792199Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re401747SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?851687Outoa toimintaa Tuhannen taalan yrittäjällä
Ihmiset ympäri Suomen on kyselleet, että miksi tämä yrittäjä hoitaa ilkivalta-asiaa netissä kun se kuuluisi poliisille.1161434Martina Aitolehti pistää luun kurkkuun Erikoisjoukot-kouluttajalle - Ei usko tätä!
Martina Aitolehti on persoona, joka herättää monessa tunteita. Hänen yksityiselämänsä on noussut kohuotsikoihin mm. eläm141056- 1231020
Riiko Sakkinen läväyttää totuuden - Tästä syystä keskeytti Farmi-kuvaukset
Riikon toiminta hämmensi... Kuvataiteilija teki yllättävän päätöksen ja halusi lopettaa Farmi Suomi -leikin kesken. Rii16915