Tosiaan, minulla on 2 kania, leikattu uros ja naaras. Naaraskani tuli minulle kodinvaihtajana alkusyksyllä ja nyt yhteiselo alkanut sujua kanieni välillä, Kuitenkin ongelmana on nyt että ennen sisäsiisti leikattu uros on alkanut papanoida taas minne sattuu (teki samaa ennenkuin leikkautin)
Mitä teen että saan kitkettyä tämän huonon "tavan" pois? Naaraskani ei papanoi vessan ulkopuolelle juuri ollenkaan.
Kani kakkii
Anonyymi
3
117
Vastaukset
- Anonyymi
Selkeästi tää uroskani osottaa papanoimalla, että tää on mun reviiriä. Jos se ei näykin naarasta jne. kaikki on hyvin. Et oikeen voi tehdä asialle mitään, toi on ihan kanien luontasta käyttäytymistä. Papanoiminen voi kitkeytyä pois tai vähentyä, kun tää uros alkaa hyväksyä pareemmin, että se on myös naaraan reviiri.
- Anonyymi
Okei. Kiitos paljon sulle!
- Anonyymi
opeta uudestaan wc tavoille! tai harkitse naaraan leikkaamista mutta huom harkitse
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774612- 1801877
- 1241580
- 1231110
- 351026
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161021- 78923
- 52876
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78862- 4818