Mitä 8lk ja 9lk tehdään uinnissa? Onko uimatestejä, miten pitkä matka pitää uida? Sukellustestejä, paljon pitää? Ja mitä muuta on? Meillä alkaa siis ylihuomenna uinti ja pakko saada tietää!!! Ja kysyn myös 9lk uinnista et tiiän jo valmiiksi!!
8lk ja 9lk uinti
4
2415
Vastaukset
- Anonyymi
Matkalla ei ole väliä kunhan parhaansa yrittääpi, sillä pääsee pitkälle.
- Anonyymi
Jos pääsit kuiville, hyvin meni
- Anonyymi
Me vain istuttiin penkeillä ja paleltiin suurimman osan ajasta. Oli meillä hengenpelastamisharjoituksia, mutta minä hukutin kyllä aina itseni ja pelastettavan. Ja uinti cooper oli kanssa kohtalaisen usein.
Minusta oli liian vaikeaa, mutta minulla onkin neljä vasenta jalkaa raajoina joten olin tyytyväinen kun pysyin pinnalla. Riittää jos lintsaat kaikki muut uinnit ja käyt vain viimeisellä kerralla. Tosin itse en käynyt silloinkaan, mutta opettaja ei pitänyt siitä. uhkaili lisätunneilla mutta en käynyt niilläkään. Sain lopulta suoritetun arvosanan tekemättä mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti23745139Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12025951SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32215641Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16210778Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229697Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369211Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla848456Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!307213Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2396811Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2196463