8lk ja 9lk uinti

Anonyymi

Mitä 8lk ja 9lk tehdään uinnissa? Onko uimatestejä, miten pitkä matka pitää uida? Sukellustestejä, paljon pitää? Ja mitä muuta on? Meillä alkaa siis ylihuomenna uinti ja pakko saada tietää!!! Ja kysyn myös 9lk uinnista et tiiän jo valmiiksi!!

4

2669

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Matkalla ei ole väliä kunhan parhaansa yrittääpi, sillä pääsee pitkälle.

      • Anonyymi

        Jos pääsit kuiville, hyvin meni


    • Anonyymi

      Me vain istuttiin penkeillä ja paleltiin suurimman osan ajasta. Oli meillä hengenpelastamisharjoituksia, mutta minä hukutin kyllä aina itseni ja pelastettavan. Ja uinti cooper oli kanssa kohtalaisen usein.
      Minusta oli liian vaikeaa, mutta minulla onkin neljä vasenta jalkaa raajoina joten olin tyytyväinen kun pysyin pinnalla.

    • Riittää jos lintsaat kaikki muut uinnit ja käyt vain viimeisellä kerralla. Tosin itse en käynyt silloinkaan, mutta opettaja ei pitänyt siitä. uhkaili lisätunneilla mutta en käynyt niilläkään. Sain lopulta suoritetun arvosanan tekemättä mitään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka jytkytti naftan hinnan jo yli 2,3 euroon

      Sannan aikaan esimerkiksi dieseliä selvästi kalliimpaa bensaakin sai 1,3 eurolla. https://www.is.fi/autot/art-200001188
      Maailman menoa
      224
      4493
    2. Päivän Sanna: Suomi maailman onnellisin maa

      Sanna muutti Suomen maailman onnellisimmaksi maaksi. Hänen pyyteetön työnsä maailmalla tuottaa edelleen tulosta.
      Maailman menoa
      134
      3763
    3. Vasemmiston feministinaiset puolustavat islamia

      mikä on täysin järjenvastaista, mutta eihän femakoilla paljon järkeä olekkaan, leijuvat siellä omassa kuplassaan. Myös
      Maailman menoa
      308
      3341
    4. Taisi kolahtaa....

      Joku kysyi, että miksi S24 sallii kirjoittelun tänne venäläisiltä alustoilta, juttu poistui. Täällähän tosiaan välillä
      Maailman menoa
      19
      2104
    5. Suomi edelleen maailman onnellisin maa

      Olemme hyvällä tiellä. Laitetaan nyt talous kuntoon.
      Maailman menoa
      191
      1589
    6. Vain puolet SDP:n kannattajista luottaa puoluejohtoon häirintäkohussa

      Ja SDP on ilmoittanut, että ainoa rangaistus häirintään syyllistyneille kansanedustajille on puhuttelu - aina sama. Eli
      Maailman menoa
      62
      1536
    7. Kuvaa kaivattuasi

      Yhdellä kivalla yhdyssanalla. 🥹
      Ikävä
      80
      1410
    8. Huomasitko? Tämä "viinin läträys" hämmästytti Yökylässä

      Yökylässä-sarjassa Maria Veitola vieraili Christel ja Jori Roosbergin kotona. Tunnelma oli mukava ja puitteet hulppeat.
      Suomalaiset julkkikset
      36
      1322
    9. Mitä vielä

      Toivot välillemme ?
      Ikävä
      104
      1150
    10. Lopetan Keskipohjanmaan tilaamisen

      Vasemmistolaisen ja kristinuskovastaisen pääkirjoituksen vuoksi. Suomen kouluissa on nykyisellään hyvä uskonnonopetus.
      Kokkola
      81
      1122
    Aihe