Pesuhuoneessa seisoi tuntematon pikkutyttö

Anonyymi

https://www.vauva.fi/keskustelu/3435035/mita-yliluonnollisia-juttuja-teille-kaynyt?page=94
Vuokrasimme miehen kanssa talon maaseudulta. Nätti talo, tosin hiukan rapistunut. Takaoven portaikossa oli betoniin painuneena lasten kädenjälkiä joka oli minusta ensin söpöä ja sitten tosi karmivaa, aloin nimittäin kuulla lasten ääniä talossa. Etenkin öisin kun mies teki yövuoroa ja ensin luulin että mielikuvitus se vaan jyllää. Sitten yhtenä päivänä, kirjaimellisesti päivällä, ruokailimme mihen kanssa kun kuulimme miten keittiön ulkopuolella tömisi pienet askeleet. Pahin kävi kuitenkin miehelle kun oli klo 6 aamulla yövuoron jälkeen mennyt pesulle ja kylppärissä oli seissyt noin 5v blondi tyttö..

Sanoimme vuokrasopimuksen irti kun kumpaakin karmi asuminen siellä liikaa. Harmittaa kyllä ettei otettu selvää paikan historiasta, lapsista.. Oletin että ne portaisiin jäljet jättäneet pikkuiset ovat aikuistuneet ja lähteneet maailmalle mutta entä jos eivät? En nyt tarkoita että siellä olisi joku sarja mur haaja asunut ,vaan jonkinlaista onnettomuutta.

3

178

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olipa jännittävä ja pelottavakin kokemus. Aina kannattaa tuollaisissa tapauksissa niin kuin muissakin ongelmissa varmasti huutaa vain Jeesusta avuksi. Tämä yleensä auttaa. Tämä ei ole mitään hihhulointia, vaan ihan tosi asia. Koska aina pelottavissa jopa yliluonnollisissa pahoissa kokemuksissa vain tämä auttaa. Talon siunaaminen vaikka mielessään Jumalan pojan nimeen. Aina kun tulee pelottava kokemus, niin heti vain vilpittömästi: "Jeesus, Kristus, auta ja armahda!" Tämä auttaa tällaisissakin tilanteissa varmasti, jos rukous on vilpitön. Olkaa siunattuja!

      • Anonyymi

        Kutsu avuksi pyhä henki niin kaikki haamut lähtee talosta ja puutarhasta. Tarvitset kutsurituaaliin ruskeaa manaa, mitä saa syömällä hernesoppaa, ruisleipää ja asidofiiluspiimää. Sit vaan rentoutat sisuskalusi ja annat ilman virrata lävitsesi. Tunnet pyhän hengen läsnäolon välittömästi ja haamuja pelottaa. Sivuvaikutuksena rituaalissa katoilee pyykkipoikia mutta se ei ole iso hinta.


      • Anonyymi

        Itse en ole varsinaisesti kristitty koska kirkko määrittelee ihmisen eronneeksi jos on joku muu vakaumus, kuten vaikkapa ateisti tai buddhalaisuus. Kuitenkin sitä vaistomaisesti pyytää Jeesusta auttamaan jos näkee vaikka hirmu pelottavaa painajaista, tai jos joutuu oikeasti henkeä uhkaavaan tilanteeseen. Olen sen huomannut muutaman kerran ja aina on auttanut ja esim. painajainen loppuu kyllä siihen. Autta myös henkimaailman asioihin. Ei Jeesus katso kuuluuko kirkkoon vai ei.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      88
      2503
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1455
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      84
      1378
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      11
      1192
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      923
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      900
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      33
      773
    8. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      773
    9. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      102
      771
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      706
    Aihe