Hei. Juteltiin kavereiden kanssa pari päivää sitten siitä että ”mitä tekisit jos saisit tietää että kuolet huomenna?”. Vastasin että ”harmi että ei ehtis ainakaan disney landiin koska haluisin käydä siellä mutta se on niin kaukana”. Tämän jälkeen oon nähnyt joka yö unta jossa olen disney landissa!
Mitä tää uni vois tarkottaa? Kuolenko kohta!? 🥲
Disney Land uni
3
171
Vastaukset
- Anonyymi
Tuskin se kuolemaa tarkoittaa, sulla on jäänyt alitajuntaan se teidän keskustelu Disney Landista ja siitä ne unet tulevat.
- Anonyymi
Itse kuuntelin äänikirjana Pasi ilmari Jääskeläisen Sielut kulkevat sateessa. Näin tosi outoja unia sen kirjan aikaan. Yleensä en sellaisia näe. Päiväaikaiset tapahtumat (mukaanlukien mielikuvitusmaailmassa tapahtuneet) voivat tulla vahvasti uniin. Olet ilmeisesti herkkä tai ainakin eläytyvä. Eiköhän unennäkösi osoita sitä. Jos alat kyllästymään nykyiseen uneesi, niin esitä alitajunnallesi toivomus toisentyyppisistä unista. Tai sitten nauti mielikuvitusmaailmastasi täysin rinnoin! Upeaa päästä matkalle noin helposti!!!
- Anonyymi
Unet eivät ole ennustuksia, joidenka perusteella kannattaisi lähteä ennakoimaan mitään.
Ne ovat symbolisia kertomuksia mielesi ja alitajuntasi sisällöstä.
Jokainen unessa nähty paikka, esine tai henkilö symbolisoi jotakin sinulle henkilökohtaisesti jollain tasolla merkityksellistä asiaa tai muistoa ja siihen liittyviä ajatuksia.
Usein unet yrittävät työstää meneillään olevia ongelmia tai kokemuksia symbolisesti.
Esim. jos koet itsesi valveilla ahdistuneeksi, etkä viihdy työpaikallasi ja näet unta siitä, että lennät, niin se voi symbolisoida sitä että haluat paeta tämänhetkistä elämäntilannettasi.
Disneyland unissasi symbolisoi jotain sinulle henkilökohtaista jota sinun pitää itse pohtia elämäntilanteesi perusteella
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1143615Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va141560Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos141468Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181356Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2881319Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi191206Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra
Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy71881Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä113822Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti9802Mitä tapahtuisi....
Meidän välillä jos törmäisimme yöelämässä ilman häiriötekijöitä ja olisimme hieman huppelissa? Päättyisikö ilta kenties59761