Annetaan ääni Olli-Pekalle!
On tuonut huumoria ja eloa taloon!
Kakkoseksi tulkoon Paula ja kolmanneksi Arttu.
Nyt kaikki duunarit!
26
150
Vastaukset
- Anonyymi
No ei tosiaankaan, Paula perjantaina ulos ja sitten Arttu.
Sitten voittajat punnitaan. - Anonyymi
jes, juuri näin. toisinajattelijat hittoon
- Anonyymi
Paula voittoon on koko ajan saanu vipinää taloon ,nuo toiset tollotelleet ja makoilleet vaan.
- Anonyymi
Joku näistä kolmesta: O-P, Arttu tai Paula on voittaja.
Näissä on eloa ja persoonaa. 👍 - Anonyymi
Paulasta pidän, samoin Olli-Pekasta. Kristiinasta en tykkää, Kristiina on liikaa omaan napaansa tuijottava.
Enkä ihmettele, että toiset asukkaat eivät ole siitä pitäneet. - Anonyymi
Paulaa ei vielä ulos. Kristiina ulos ennen Juliaa, tai Paulaa.
- Anonyymi
Aatelkaapa, jos heitä ei olisi ollut talossa. Mikä mykkälä, flegmaattisuuden pesä se olisi ollut. O-P on paras, sitten tulleepi Paula. Artun pojot menee siinä, että on teennäinen ja esittää liikaa, ei ole oma itsensä, mutta hyvä, että yrittää edes viihdyttää ja loppua kohden on siinä jotensakin onnistunut. Marko olisi saanut olla finaaliviikolle, koska toi niin paljon eloa taloon puuhastelullaan. Mikä lie, että loppua kohden oli aika hermostunut.
- Anonyymi
Kuten aloituksen topicki sanoo: duunarille voitto!
Ketkä ovat toimineet BB-yhteisön parhaaksi? Osallistumalla ahkerasti ja yritteliäästi yhteisiin, vaikkakin monesti "pieniin" asioihin?
Arttu nyt ainakin! Duunarille kuuluu myös lepotauot ja tuohan ei ole "työpaikka", jossa palkatta / asunto ja ruokapalkalla, edes saisi kovin työlästä työtä teettääkään.
Myös Paula on ollut ahkera.
Tuolla kai pätee laki nk. talkootyöstä? Olenkin jo pitemmän aikaa ihmetellyt heidän (rahapalkattomuuten nähden, mielestäni liian) pitkiä työpäiviään.
O-P on tehnyt töitä.
Älkää tuijottako niitä pitkiä hiuksia ja partakarvoja tai hiuspalmikoita, vaan henkilöä ITSEÄ, mitä hän persoonaltaan eli hengeltään edustaa.- Anonyymi
OP:n partaa pitää lyhentään huomattavasti jos meinaa maskia käyttää. Visiiri ei ole yhtä tehokas.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
OP:n partaa pitää lyhentään huomattavasti jos meinaa maskia käyttää. Visiiri ei ole yhtä tehokas.
Kirjoita O-P:lle kirje, kun hän vapautuu BB-Talosta ja kehoita hankkimaan parrakkaille suunniteltu erityismaski.
Eikä O-P:n parta nyt niin kovin pitkä ole... Kyllä se mahtuu maskin sisään, kun maskin levittää. - Anonyymi
O-P näytti duunarin yksinkertaisuutensa, paketoidessaan sitä pientä fillaria. Kietoi sitä ruttupakettia kasaan, sitomalla siihen metritolkulla sikinsokin lahjanauhaa. Sama, kuin sen paistinpannun kanssa. Kuin pikkulapsi olisi ollut asialla. Eihän miehet yleensä ole mestareita lahjojen paketoinnissa. Mutta luulisi etenkin roskakuskin suosivan, minimalisempaa pakkausjätettä. Mutta tämä mies ei jaksa paljon päätään käyttää. Joten kyllä se on Paula bb 2020 Herätkää äkkiä Paulafanit! KIIRE!
- Anonyymi
Nyt kaikki raskaan työn raatajat!! OP voittoon. Tuonut paljon huumoria tuonne taloon.
- Anonyymi
Tää on totta. 🌟🎄
- Anonyymi
OP, laiska ja kädetön tyyppi. En ikinä ottaisi töihin noin kädetöntä tyyppiä ja hidasta.
- Anonyymi
Pakkaaminen oli kuin hidastetussa filmissä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pakkaaminen oli kuin hidastetussa filmissä.
Eiköhän tuo pakkaaminen ole harvojen taitolaji.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eiköhän tuo pakkaaminen ole harvojen taitolaji.
Ja yleensähän fillareita ei pakata paperiin. Ei ihme, jos O-P:llä mennyt sormi suuhun. Erittäin vaikea pakattava jos pyrkii siihen, ettei paketin ulkomuoto paljastaisi sen sisusta.
Itse en paketoisi lainkaan, vaan laittaisin vain isot nauharusetit tankoihin ja pakkarille.
- Anonyymi
Ääni täältäkin menee OP:lle.
- Anonyymi
Se on myöhäistä enää, ku Op jo tippui:(
- Anonyymi
Hah hah hah hah haa.
- Anonyymi
Värikkäin ja positiivisin tippui!! Oikutteleva, suttainen ja laiska Kristiina halutaan voittajaksi!!!!???
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Värikkäin ja positiivisin tippui!! Oikutteleva, suttainen ja laiska Kristiina halutaan voittajaksi!!!!???
Kukaan noista neljästä ei ansaitse voittoa!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kukaan noista neljästä ei ansaitse voittoa!
On se helvetti kun parhaimat tippui ja vähiten voittoa ansaitsevat on tuolla. Ainoa jota nyt kuitenkin voisi äänestää on joel.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On se helvetti kun parhaimat tippui ja vähiten voittoa ansaitsevat on tuolla. Ainoa jota nyt kuitenkin voisi äänestää on joel.
Arttu. Arttu. Arttu. 🎉🏆
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On se helvetti kun parhaimat tippui ja vähiten voittoa ansaitsevat on tuolla. Ainoa jota nyt kuitenkin voisi äänestää on joel.
Ei ainakaan Joel.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ainakaan Joel.
Annan joelille ääneni🏆
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2724468Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2673601Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1591897Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde261799Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991477Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?1341027Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18957en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va122911Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235883