Tölkkitehtaan korona!

Mistä johtuu että isotuhon työllisyyslaitoksessa jyllää korona , vaikka sen piti työllistää SUOMALAISIA KANSALAISIA! POLAKIT SAMASSA KÄMPÄSSÄ OMAT KÄMPÄT PIMEESTI VUOKRALLA! KAUPUNKI OSOITTI JOKAISELLE OMAN ASUNNON : KIITOS JUHA ISOSUO
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Onko todisteita? Aika järkkyä jos jälleenvuokraavat kämppiä. Polakeilla on myös paljon lapsia, jos tekevät täällä duunia niin valtio maksaa niiden lapsille Puolaan lapsilisät ja kodinhoitotuen.

Äänestä

Idiootti, muuten ei saa asumislisää!

Äänestä
  • Miksi kaupunki hommaa ulkomaalaisille työntekijöille asuntoja? Kyllä ne on ihan itse hankittava vapailta markkinoilta.

    Äänestä

  • Saahan enemmän makkaraa paistettavaksi Apparalle

    Äänestä

Senkö takia ne on kaikki samassa asunnossa.

Äänestä

Kummallista, pitääkö halpoja työntekijöitä palkata tänne Suomeen. Tuntuu niitä olevan vähän siellä täällä. Ahneus!

Äänestä
  • Suomalaisia ei kannata jos sellaisen ottaa pitää olla valtion antama palkkatuki mukana ja sellainen palkkatukilainen taas pitäisi oikeasti olla jo eläkkeellä. Ei se enää mihinkään töihin pysty. Tämä on yleinen käytäntö ei koske välttämättä tätä firmaa. Ulkomaalaisen palkan taas voi sopia välikäden kautta jotta saadaan korkeat tespalkat ulkomaisen välittäjän kautta edes puolet takaisin.

    Äänestä

Onkohan tölkillä enää suomilaisia töissä ?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mistä johtuu että isotuhon työllisyyslaitoksessa jyllää korona , vaikka sen piti työllistää SUOMALAISIA KANSALAISIA! POLAKIT SAMASSA KÄMPÄSSÄ OMAT KÄMPÄT PIMEESTI VUOKRALLA! KAUPUNKI OSOITTI JOKAISELLE OMAN ASUNNON : KIITOS JUHA ISOSUO

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu