Hei olen 19-vuotias opiskelijatyttö Tampereelta ja kissa on ollut haaveissa jo monia vuosia. Olisin valmis hakemaan kisun kauempaakin.
Mistä löytyisi maatiaspentu hintaluokkaa 0-300e? Olen selannut monia sivuja ja hyvistä kodeista ja oikeaan hintaluokkaan sopivia pentuja on hyvin harvassa. Olen selannut myös kaikki Pesut ja rekku rescuet yms. läpi moneen kertaan, mutta kaikki pennut ovat yleensä joko varattuja tai luovutetaan vain kotiin, jossa on jo kissa.
Mistä kissanpentu? Jos tiedät sivustoja tai sinulla itsellä on kissanpentuja myynnissä niin olen erittäin kiinnostunut!
[email protected]
0504905505
Etsin kissanpentua!
1
318
Vastaukset
- Anonyymi
Kysypäs nyt vielä soittokierroksella, eläinsuojeluyhdistyksiltä. Oma arvioni on että niissä odottaa pilvin pimein kodittomia kissoja, juuri sitä ihmistä joka ottaisi huolehtiakseen. Mutta eivät luovuta koteihin joiden kanssa on riski, että kissa uudelleen joutuisi kodittomaksi. Että joudut käymään kunnollisen keskustelun, ja vaivautumaan vielä lähtemään tutustumaan kissaan, jota olit ajatellut tai sinulle on kaavailtu. Mikäli kissan mielipide on myönteinen, joudut vielä tavallaan toiseenkin keskusteluhetkeen, että varmistuvat että aiot hoitaa kissaa sen elämänkaarta eteenpäin.
Kissa on kiva lemmikki. Se kyllä kouluttaa omistajansa tekemään juuri niin kuin kissa haluaa. Jos ihminen on täys puupää, koulutus kovenee.
Itsellä oli vajaat 15 v yksi. Nyt on täysin erilainen seuraava ollut yli vuoden. Moni asia mikä oli toisin edellisen kissan kanssa, onkin nyt näin ja noin tämän uuden mielestä...
Sillointällöin mietin, olenko hullu kun tykkään kissoista. Mutta ilmankaan en osaa elää- en pidä tylsyydestä, ja toimeliaan kissan kanssa tylsyys on tuntematon asia. Siis: kissan luonteet- saatat saada pakkauksen, joka vie kaiken vapaa-aikasi, vaativan, oikein supernopean tihulaisen. Mutta sitä sinun tulee sitten kunnioittaa, ja ruokkia ja rakastaa.
Oma kissani testaa jatkuvasti, onko pinnani aina vain pitkä. Sen kolttosista valtaosan annan mennä hyvin vähin huomioin. Se on ainoa tepsivä keino.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä292705- 911034
- 58901
- 66875
olet kaiken rakkauden arvoinen
Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy26847Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu6827Olisi kiva
Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä37800Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?
Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.65794Oot mun koko maailma
Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹75724Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa
Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu135718