Romain Grosjean on yksi surkeimpia kuljettajia. Ei mitään tuloksia F1 uralla ja silti mukana vuodesta toiseen. Nyt tuollainen poistuminen, mies harhaili radalla ja aiheutti itse onnettomuutensa.
Romain, urasi oli säälittävä ja nyt olisi vielä säälittävämpää, jos lopettaisit tähän urasi ja antaisit Schumin pojan jatkaa kun sinä et kerran osaa! Jos taas päätät ajaa vielä uraavat kaksi kisaa, niin ole tarkkana, kun seilaat ympäri rataa, niin saatat keilata vaikka suomalaiset maailmanmestarin, meidän Kimi Räikkösen ulos tästä elämästä.
Olihan se silti näytös, upea tulipallo, poistuit tyylillä, vaikkakin säälittävästi. Hyvästit säälittävälle urallesi, näkemiin!
Surkean kuljettajan säälittävä poistuminen sarjasta!!!
11
109
Vastaukset
- Anonyymi
Osuva kuvaus Grossijannen urasta.
- Anonyymi
Pelle jätkä, pitää olla hyvät sponssit kun tuolla määrällä kolareja saa osallistua. Älä aja enää, telot vielä ittes!
- Anonyymi
ei hänellä ollu mitään mahdollisuuksia nähdä kvyatia. Ja mun mielestä romain on hyvä kuski jolla on myös viihdearvoa f1:ssa. Hänellä on munaa ajaa äärirajoilla. Team radio jutut on sarjan parhaimpia :)
- Anonyymi
Totta helvetissä näki, kun leikkasi vasemmalta takaviistosta suoraan eteen. Tuo on aina ollut Grossijannen tavaramerkki kuten sekin, kun joku on suoralla ohittamassa häntä, niin tekee kääntöliikkeen (peippausliikkeen) suoraan ohittajaan päin, kun tämä on noin takarenkaan kohdalla rinnalla.
- Anonyymi
Mkä on peippausliike formuloissa ?
- Anonyymi
Kukaan ei kaipaa lahjatonta Romainia, mutta oli kyllä poistuminen sarjasta. Kukaan ei pysty lopettamaan uraa enää näyttävämmin. Vapise Kimi!
- Anonyymi
179 starttia, mies vailla menestystä. Häntä ei muisteta urasta, mutta hänet muistetaan viimeisestä sekoilustaan ja tulipalosta, josta hän kuitenkin onnekseen selviytyi.
- Anonyymi
Miehen ura oli samanlainen floppi kuin ensimmäisenä Romanin kolaripaikalle rientänyt palomiessammuttajan. Mies tyhjensi sammutimensa juostessaan jo palopaikalle. Varsinaiseen palon sammutukseen ei jauhetta juuri enää riittänyt.
- Anonyymi
Onhan tuo eräänlainen ihme, kun selvisi F1-urastaan ilman henkilövahinkoja. On kyllä niin kolarialtis kaveri kuin olla voi.
- Anonyymi
Grosjean IndyCar sarjassa P2.
- Anonyymi
Siunausta kisoihin...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,834453Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu243208Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt392884Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1172677Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172529Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka432467- 142376
Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132275MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142055Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281717