Siis koska Windowsin perustoimintoihin kuuluva FIND eli <ctrl> f toimintaan? Nykyisinhän ylläpito on sen estänyt. Malliin "kiusa se on pienikin kiusa".
Koska FIND kuntoon
8
337
Vastaukset
Moikka! Kyseistä toimintoa ei ole estetty. Sinun kannattaa olla yhteydessä käyttäjätukeen palautelomakkeella
- Anonyymi
Jahas, siis olette estäneet tuon(kin) ja salatte sen käyttäjiltä. Jotteivät vaan muut saisi tuota(kaan) tietää.
- Anonyymi
Mitä nyt olette itse kertoneet, että olette laittaneet pitkän keskustelun latautumisen sellaiseksi, että se pitää ensin kelata ja vasta sitten voi koettaa löytää jotain findilla.
Siis taas vastauksenne valheellinen.
- Anonyymi
Käyttäjänä väitän ettei Find - toiminto johdu ylläpidosta vaan Google rajoittaa skriptit ensimmäiseen neljään viestiin.
Jotta muiden viestien skriptit ( pvm klo ) latautuu, on kelattava ketju alas.
Ilmeisesti Googlen omalla selaimella Chrome ei tätä ongelmaa ole, mutta sitä minulla ei ole.
Ylläpidolla ei ole mitään syytä/perustelua rajoittaa katselua, joten syyttely menee väärään paikkaan.- Anonyymi
Ei sillä yp:llä ole perusteluja poistella viestejäkään, mutta niin se vaan tekee. Tai sitten selkeästi jättää kiellettyjä viestejä poistamatta.
Jos taas tuossa g-jutussa olisi jotain toden hiventä, olisi yp sen heti sanonut. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei sillä yp:llä ole perusteluja poistella viestejäkään, mutta niin se vaan tekee. Tai sitten selkeästi jättää kiellettyjä viestejä poistamatta.
Jos taas tuossa g-jutussa olisi jotain toden hiventä, olisi yp sen heti sanonut.Palsta on markkinatalousperusteinen, joten ei ole mitään tolkkua yp:n rajoittaa jotenkin tai hankaloittaa. Hankaloittamiset ei ainakaan lisää käyttäjiä ja mainostusta, joten todnäk tuosta tulisi selkeää taloudellista tappiota. Mainostajakin seuraa palstojen toimintaa ja arvioi sen ostoarvoa.
Tuollaisesta tahallisesta terrorisoinnista koituisi yp:ssä väestönvaihto.
Mitäs, jos yp:llä ei ole varaa sanoa? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Palsta on markkinatalousperusteinen, joten ei ole mitään tolkkua yp:n rajoittaa jotenkin tai hankaloittaa. Hankaloittamiset ei ainakaan lisää käyttäjiä ja mainostusta, joten todnäk tuosta tulisi selkeää taloudellista tappiota. Mainostajakin seuraa palstojen toimintaa ja arvioi sen ostoarvoa.
Tuollaisesta tahallisesta terrorisoinnista koituisi yp:ssä väestönvaihto.
Mitäs, jos yp:llä ei ole varaa sanoa?"ei ole mitään tolkkua yp:n rajoittaa jotenkin tai hankaloitta"
Hah hah, siltäkös sinusta näyttää.
Tänään kauhistelemme 30-luvun asioita, mutta silloin niitä ihailtiin ja niiden oppeja kannatettiin. Kuulun samaan kastiin.
Katsopas, kuinka suosittu tämä saitti on. SUosio laskee kuin lehmän häntä. - Anonyymi
Mitäs nuo mainosten paljaat kohdat sitten ovat elleivät kiusantekoa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vuonna 2026 jää entistä vähemmän rahaa käteen palkansaajille
Työttömyysvakuutusmaksu nousee 0,3 prosenttia. Työeläkemaksu nousee 7,15 prosentista 7,3 prosenttiin. Työmarkkinajärjest666043Yritystuet pois ja työeläkevaroilla maksettava valtion velka pois
Nyt on teille kerrottu keino kuinka Suomen velkaongelmasta päästää eroon kertalaakista. Älkää saatanat enää minulle tul1165321Suomen kansa puhunut: Purra huonoimpia ministereitä
Kouluarvosanalla 6–, eli samaa tasoa mitä Purran oikeakin koulutodistus. Epäpätevyys on tullut huomattua Suomen talouden4104234Aleksei Miltsakov - venäläinen uusnatsi antaa oppitunteja lapsille
34-vuotias Miltsakov palvelee Le Monden mukaan yhä Ukrainassa tiedusteluun ja sabotaasiin erikoistuneen Russitš-yksikön563555Ylen juttu sisäministeristä oli selvän tarkoitushakuinen
haluttiin vielä vuoden loppuun saada joku "kohu". (Olisiko Yle tehnyt jutun jos sisäministerinä olisi esim. RKP:n, jota1493352Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota
Muualla maailmassa yrittäjät elävät asiakkaiden rahoilla, Suomessa palkansaajien maksamilla veroilla. Palkansaajahan ma612840Joulun ruokajonoissa entistä enemmän avuntarvitsijoita - Mitä ajatuksia tämä herättää?
Räppärit Mikael Gabriel, VilleGalle ja Jare Brand jakoivat ruokaa ja pehmeitäkin paketteja vähävaraisille jouluaattoa ed1342203- 282197
Pyydän anteeksi etten osannut ratkaista
Mitään muuta kuin lähtemällä. Et oikein tullut vastaan etkä kuunnellut. Tuntui että minun piti koittaa sopia ja sovitell851999Ulkoministeriön konsulipäällikkö arvostelee rajusti Haavistoa: "Täällä on pelon ilmapiiri"
"– Täällä on ministerin toimien takia aivan selvästi pelon ilmapiiri. Jos sellaisen annetaan pesiytyä virkamieskulttuuri191980