Kani söi lihapiirakkaa

Anonyymi

Hei, mun kani söi just kylmästä lihapiirakasta n. Puolet. Aattelin vaa kysyy et onks se jotenki vaarallista? Ei oo vielä ainakaan näkynyt mitään outoa. Oon jostain kuullu et jauhot turvottaa mahaa, ja eikö lihapiirakoissa oo jauhoja? Mitä pitäis tehä?

5

231

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En tiedä, mutta vähän outo kani, kun syö lihaa.

      Jos meidän kanille antaa esim. juustoa haisteltavaksi, se juoksee pakoon. Lihatuotteet ym. muut aiheuttavat saman reaktion. Se on vähän hassua, että se pakenee epäsopivia ruoka-aineita.

    • Anonyymi

      Vahinko on tapahtunut suosittelisin antamaan cuplatonta kaasukuplien rikkomiseen (ei ähkyä) ja mahd, jonkin ajan päästä parafiiniöljyä että pääsee massa eteenpäin.

      • Anonyymi

        Molempia löytyy apteekista


    • Anonyymi

      lihapiirakassa on lihaa!? tyhmäkö oot?!?! sekotat sen ruokavaliota sen ei kuuluis syödä lihaa!!!

    • Anonyymi

      Kannattaa kipasta eläinlääkärillä koska kanithan on kasvissyöjiä ja niiden niille ei tee hyvää syödä mitään eläinperäistä:)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      507
      8730
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      136
      6010
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      347
      5067
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      60
      4684
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      81
      4265
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      166
      4003
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      178
      3862
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      91
      1808
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      103
      1364
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      47
      929
    Aihe