Iso kiinteistökehitys yhtiö kaatumassa

Anonyymi

7

1115

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Pelkään pahoin, että Kepu ja sen Matti Vanhanen tulevat ja pelastavat nuo em. hankkeet veronmaksajien piikkiin nyt hövelisti otettavalla velkarahalla.
      Tämähän on suorastaan muotia nyt, pelastaa sisäpiiriläisiä hölmöläisten kustannuksella...

      https://www.iltalehti.fi/talous/a/fc750c04-a8d0-44dc-8e38-196ace573609
      (Europarlamentaarikko Petri Sarvamaan (kok) vaimon Sari Helin-Sarvamaan someyritys sai 100 000 euron korona-avustuksen valtiolta. )

      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Näyttää siltä, että kauppakeskuksella on aikaa enää heinäkuu -21, sitten pankki laittaa pisteen tälle toiminnalle. Takaajina tälle hommalle tietysti Virolahden keskusta johtoinen kunta. Vain ehkä 10 000€ per kuntalainen.

      • Anonyymi

        Totta kai korona on tehnyt tehtävänsä, mutta ei nämä Vironlahden kunta päättäjät ole varmaan käyneet Venäjällä muutamaan vuoteen ja nähneet kehitystä siellä. Pietari ja nyt Viipurikin on täynnä isoja kauppakeskuksia, ja ostettavaa löytyy siellä joka lähtöön.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan

      Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs
      Ikävä
      49
      1304
    2. Maskuliininen herrasmies

      Tekee aloitteen. 🌸
      Ikävä
      160
      1115
    3. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      61
      997
    4. Kiinni on siekkilän yliajaja

      Eilen illalla saatu kiinni Varsinais-Suomessa tämä henkilö.
      Mikkeli
      8
      812
    5. Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"

      Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli
      Maailman menoa
      183
      795
    6. Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.

      Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää
      Ikävä
      27
      766
    7. Näyttävin pariskunta

      Ketkä lie tällä kylällä kääntää päät?
      Suomussalmi
      11
      759
    8. Ollaanko me tyhmiä mies?

      Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä
      Tunteet
      51
      751
    9. Kannattaako kaikki Abrahamilaiset uskonnot jättää?

      Ja seurata jotain ihan muuta?
      Hindulaisuus
      346
      738
    10. Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla

      Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      78
      685
    Aihe