Ovatko vanhainkodin asukkeja, vai ketä? Paljonko tartuntoja oikeasti on?
Uuraisilla kuollut ihmisiä koronaan.
9
150
Vastaukset
- Anonyymi
Paikallisuutisiss kerrottiin, että kaksi kuoli ja tartuntoja oli paljon enemmän. Mieli tekee kysyä, oliko hoitokoti varautunut asianmukaisesti taudin estämiseen. Aikaa on ainakin ollut huhtikuusta asti.
- Anonyymi
Olisi hyvä kuulla, miten hoitokodin johtaja selittää tapahtuneen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olisi hyvä kuulla, miten hoitokodin johtaja selittää tapahtuneen.
Ahneita paskoja ei kiinnosta hankkia tarvikkeita eikä suojavälineitä. Koronauhreja on oikeasti siellä jo parikymmentä. Kuolinsyitä on väärennelty.
- Anonyymi
Henkilö on voinut myös kuolla kolarissa,joka sitten on Se toinen syy merkitty
- Anonyymi
Vastuu TESTAAMATTOMAN potilaan otosta Uuraisille on vanhustyön johtajalla. Äkkiä potkut tälle henkilölle, ettei enää pahemmin pääse kunnan koronatilannetta pahentamaan!
- Anonyymi
Kukaan ei tule ottamaan vastuuta uskokaa vaan
- Anonyymi
Perusturvajohtaja vaan ottaa osaa omaisten suruun kunnan videolähetyksessä. Kauniit sanat ei nyt riitä, ottaako vastuuta mitenkään. Tämä pitää tutkia perin pohjin. Onneksi näin varmasti käy, nyt ei voi luikkia pakoon vastuuta.
- Anonyymi
Kunnan tiedotus koronatartunnoissa mättää ja pahasti. Miksi kaikki salataan? Koronaan kuolleita vanhuksia on ainakin 4 - ehkä jopa enemmän. THL:n tilastossa Uuraisten luku on 20. Missä tartunnat ovat tapahtuneet?!
- Anonyymi
Perusturvajohtaja siksi antoi palkkion hoitajille ja siivoajille, että asia kaunistuu. Mies ei ota mistään vastuuta. Mun....ton mies, ei hoida tasapuolisesti tehtäviä ja tässä siis ei kyse pelkästä koronasta. Suosii toisia ja toisista ei välitä vähääkään. Lastensuojelu tästä hyvä esimerkki. Perheet kärsinyt valtavasti tämän johtajan takia. Onneksi ei päässyt aikoinaan kunnanjohtajaksi.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset22717163Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"16912204Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El455997Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään644862MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny144795Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.193967Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta843585Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1363017S- ryhmän Israel boikotti sai Päivi Räsäsen repimään pelihousunsa?
Räsänen vertaa S- ryhmää natseihin.2591434- 851031