Venäjän tullit, puun hintapiikki vasta 2021

Anonyymi

"Venäjän rajujen tulli maksujen vuoksi puun hintapiikki nähtäneen vuonna 2021. Ennusteiden mukaan havutukin hinta nousee yli 80€/m3 ja kuitupuun lähelle 30 €/m3"

3

99

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mene hokemasta. Ei ole piikkejä. Ota pilleri ja katso toveri miten kuitupuun hinta kaatuu kuin se kuulu häntä. On ollut sama tahti vuodesta 70, joten uskallan epäillä ... sinä hokijja, hae tissisi kotoa, älä täältä.

      • Anonyymi

        Taitaa harmittaa kun olet uskonut metsäyhtiöitä sekä lehtiä ja myynyt puusi pahasti alihintaan. Itseänikin hiukan harmitti kun 2018 tukista sain 70€/m3 ja kuukautta myöhemmin olisi maksettu 75€/m3.

        Tukin hinnassa tulee tietyissä sykleissä jyrkkiä hintapiikkejä, eli kannattaa olla vaan kärsivällinen.


    • Anonyymi

      aivan oikein putin on meidän miehiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kerro kiva muisto

      Kaivatustasi
      Ikävä
      91
      1709
    2. Susanna Laine, 43, pohtii tätä muutosta itsessään iän karttuessa: "En tiedä, onko se vähän ikäjuttu"

      Susanna Laine on kyllä nainen paikallaan Farmi-juontajana ja myös Tähdet, tähdet -juontajana, eikös vaan! Lue Susanna
      Suomalaiset julkkikset
      18
      1138
    3. Sinkkujen kommentti järkyttävään raiskaukseen

      Mikä on kommenttisi tähän järkyttävään raiskaukseen? https://www.is.fi/uutiset/art-2000011204617.html Malmin kohuttu sa
      Sinkut
      355
      1137
    4. Mikä on horoskooppisi?

      Entä tiedätkö kaivattusi?
      Ikävä
      94
      999
    5. Onks se väärin jos

      Tutustuttaisiin edes vähän enemmän?
      Ikävä
      62
      813
    6. Vanhemmalle naiselle

      Kirjoitan tällä vanhalla otsikolla vaikka se joku toinen anonyymi naisen kaipaaja innostuukin tästä ja käyttää taas sam
      Ikävä
      34
      753
    7. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan? Sinusta paljon kiinni
      Ikävä
      46
      686
    8. Hyvää yötä

      Söpöstelen kaivattuni kanssa haaveissani. Halaan tyynyä ja leikin että hän on tässä ihan kiinni. *olet ajatuksissani
      Tunteet
      5
      676
    9. Mitä saat naiselta mies kun

      Otat ohjat? Saat feminiinistä pehmeyttä, lämpöä ja rauhaa. Kun nainen on tässä moodissa hän auttaa miestä lepäämään ja p
      Ikävä
      113
      656
    10. En vaan ymmärrä

      Sinulla on hyvä puoliso, perhe, periaatteessa kaikki palikat kohdillaan. En ymmärrä, miksi haluat vaarantaa sen. Minulla
      Ikävä
      42
      650
    Aihe