Veijo Baltzar

On lopettanut jo seksihommelit - päästäkää vapaaksi nauttimaan elämästä, hieno mies.
401888
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 40

Vanhimmat

Tekikö se nimen muutoksen, Sedu Koskiseksi, se koronapelle ?

Äänestä
  • Ei tietenkään tehnyt.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei tietenkään tehnyt.

    Mutta kokeilkaa nyt Vapaavuorta tai Lehtimakea- alkaako pelit pelittamaan

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mutta kokeilkaa nyt Vapaavuorta tai Lehtimakea- alkaako pelit pelittamaan

    Entä MuonionMake? Pelittääkö?

    Äänestä

  • Anonyymi00040 kirjoitti:

    Entä MuonionMake? Pelittääkö?

    Olis syytä huolestua. Poromiehen kelkan hyytyminen Laukkukerolla on aiheuttanut kohtuuttoman suurta vahingoniloa paikkakuntalaisen kultakurkun kommentoinnissa.

    Äänestä

  • Anonyymi00044 kirjoitti:

    Olis syytä huolestua. Poromiehen kelkan hyytyminen Laukkukerolla on aiheuttanut kohtuuttoman suurta vahingoniloa paikkakuntalaisen kultakurkun kommentoinnissa.

    Joo, siis että porotkin nauraa kun kelkka hyytyy Lehmäkerolla. Porot ei vapaaehtoisesti vaella keroilla, ei siellä ole syötävää poroille.

    Äänestä

tämä on Lipposen tuttu jo armeja ajoista. lipponen suositteli tälle proffan arvonimeä, mutta ei mennyt läpi ja sitten tästä tehtiin kultturineuvos. Halosen. Lipposen, jaakonsaaaren ym. demari pomojen suosituksella sai tämän arvonimen. Sitten nämä samat piirit , henkilöt, sidosryhmät kaikkineen ovat vuosien saatossa hankkineet tälle avustuksia, rahaa ym. tukiaisia. ja onko tämä henkilö koskaan tehnyt verokirjalle rehellistä työtä, maksaut veroja mutta upeaa merenranta linnoitusta on eri kuvalähteistä olut katsottavissa ja kuvan kertomana on selitelty että on tämän neuvoksen talo.

Äänestä
  • Baltzarin tuomitsemisen perustana: kateus?

    Äänestä

Syytelistan teot eivät ole hienoja. Samalla periaatteella varas pitäisi päästää ilman rangaistusta, varasti eilen, mutta tänään ei.

Äänestä
  • Oliko lie ne Baltzariin ja hänen tyttöihin kohdistuneet syytteet pelkkää puoliksi rasistista juoruilia?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Oliko lie ne Baltzariin ja hänen tyttöihin kohdistuneet syytteet pelkkää puoliksi rasistista juoruilia?

    Kyllä syyttäjä ihan vakavissaan näyttää olevan.

    Äänestä

Ei oo todellista, tää elostelija pääsi kuin koira veräjästä...

Äänestä
  • Demari on suojellut demaria...

    Äänestä

  • Syyttäjien syytteet tietysti perustuvat siihen, mitä uhrit ovat esitutkinnassa poliisille kertoneet. Kun ollaan käräjillä, niin uhrit peruvat puheensa ja kertovat, että poliisi laittoi sanat suuhun, tai johdatteli heitä. Kun mitään aihetodisteita ei ole, vain ihmisten puheita, niin syytteet hylättiin.
    Kaikki laitetaan poliisin syyksi ja Balzar saa vuoden vankina olostaan miljoonakorvaukset.

    Äänestä

  • Meneeköhän hovioikeuteen? Epäilen että ei syyttäjä nyt silleen kiristele hampaitaan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Meneeköhän hovioikeuteen? Epäilen että ei syyttäjä nyt silleen kiristele hampaitaan.

    Siltähän se kuulosti että valttavat. Paha sanoa mitään tapauksesta kun ei ole nähnyt ja kuullut todisteita.

    Äänestä

  • Niin pääsi 🙄!!!. Näyttöö ei tarpeeksi😏??. Kyllä hiukan ihmetyttää😳. Laki onko ok🤷.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Niin pääsi 🙄!!!. Näyttöö ei tarpeeksi😏??. Kyllä hiukan ihmetyttää😳. Laki onko ok🤷.

    E. V. V. K

    Äänestä

  • Ei nyt sentään kuin koira veräjästä. Pitkä tutkintavankeusaika, miten lie korvaukset siitä.
    Syyttäjän aikomukset, valittaako hovioikeuteen?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Siltähän se kuulosti että valttavat. Paha sanoa mitään tapauksesta kun ei ole nähnyt ja kuullut todisteita.

    Valituslupaa olisi tähän mennessä pitänyt hakea.
    En ole havainnut mitään uutisointia syyttäjän aikeista. Onkohan kuitenkin haettu valituslupa?

    Äänestä

  • Elostelija pääsi kuin koira veräjästä?

    Äänestä

  • Anonyymi00041 kirjoitti:

    Elostelija pääsi kuin koira veräjästä?

    Onko Baltzar nyt samalla viivalla Marjakuninkaan kanssa - ihmiskauppiaita?

    Äänestä

Voi olla suojeluakin, mutta tuskinpa niitä naikkosia on tarvinnut pakottaa mihinkään vaikka olisivat seksiäkin harrastaneet, asuntoa vastaan luonnollista tehdä myös työtä.

Äänestä
  • Olisipa minutkin aikoinaan kutsuttu johonkin tuollaiseen hienoon taloon.

    Äänestä

Mustalaismies oli kaupan kassalla. Yhtäkkiä mustalaismiehen hihasta putosi pakastebroileri.
Hän yllättyneenä katseli ympärilleen ja huudahti: ”Kuka heitti Valdea kanalla!?”

Äänestä

Miksi ne naiset ei lähteneet pois,jos paha olla muka. Eiköhän siellä ollut mukavaa. Jännä kokemus nuoruudessa. Itselläni ei mitään tuollaista, puuduttavaa konttoristin työtä.

Äänestä

Miksiköhän tyrkkyjulkkkisnaiset ei ole vielä kertoneet fantasioitaan mitem Baltzar raiskasi tai yritti raiskata heidätkin :)

Äänestä

Spedella kävi tuuri, kun kuoli ennen me toota.
Ja omaiset pääsi riiteleen omaisuudesta.
Ulosotto jäi nuolemaan näppejään.

Äänestä

Meneekö Baltzarin juttu vielä hoviin? Baltzar ei kyllä valita, jos on tolkuissaan.
Valittaako syyttäjä ?

Äänestä
  • Onko tämä nyt ohi. Helmikuussa tuli kä-tuomio.
    Onko syyttäjä valittanut?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Onko tämä nyt ohi. Helmikuussa tuli kä-tuomio.
    Onko syyttäjä valittanut?

    Ei ole ohi. Tänään oli eka päivä hovioikeudessa.

    Äänestä

Baltzarin keissi saattaa olla hyvä kulminaatiopiste useammalle taholle...

Äänestä

B ei mielestäni tehnyt juuri mitään. Joutunut rahastuksen uhriksi. Kumma muuten,ettei sateenkaaripiireissä esiinny raiskauksia,ihmiskauppaa ja ahdistelua, alaikäisten houkuttelua terveydelle vaaralliseen seksiin. Ovat hyveellisiä ja uskollisia
Kun Aileen Wuornos oikeudenkäynnin lopuksi kirosi tuomarin perheineen: toivottavasti teidät raiskataan p:hen. Hän ei pitänyt sitä hyvänä asiana.

Äänestä
  • Siis onko Aileen Wuornos osallinen tässä keisissa? Mitä Aileen Wuornosta pitäisi tietää ?
    Syyttäjä, syytetty vai uhri?

    Äänestä

  • Aileenissa oli kyllä jotain viehättävää tuolloin 90-luvun alussa, kun oli vielä kunnossa. En osaa eritellä mikä se hänen luonteessaan ja ulkonäössään on... En ihmettele, että prostituoituna tienasi hyvin!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Aileenissa oli kyllä jotain viehättävää tuolloin 90-luvun alussa, kun oli vielä kunnossa. En osaa eritellä mikä se hänen luonteessaan ja ulkonäössään on... En ihmettele, että prostituoituna tienasi hyvin!

    Olet löytänyt sisäisen lepakkosi.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Olet löytänyt sisäisen lepakkosi.

    Ukrainassako

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Olet löytänyt sisäisen lepakkosi.

    Tai Vuohijoki löysi sisäisen lepakkonsa.

    Äänestä

Tieto Aileen Wuornosta on kyllä riittävä.
Nyt pitaisi saada kuntoon yhteys Putinin lähipiiriin.
Ja Volodymyr Zelenskyi lähipiiriin.

Äänestä

Ohi. On.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

On lopettanut jo seksihommelit - päästäkää vapaaksi nauttimaan elämästä, hieno mies.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu