Doping on tarpeetonta

Anonyymi

Norjalaiset maastohiihtäjät ja ampumahiihtäjät vakuuttaa olevansa täysin puhtaita.
Kannattaa siis ottaa mallia norjalaisten harjoittelusta ja levosta ja ravinnosta ja lihashuollosta.

Jos menestystä ei samoilla keinoilla tule on syytä epäillä norjalaisten puhtautta.

10

128

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      vähän huulirasvaa ja astmalääkettä myös.

    • Anonyymi

      Statoilin kassakaappi tuottaa yli-ihmisiä. Saisi sieltä edes rippeitä, mutta ei sellaisia, joita jaettiin 2001 Lahessa.

    • Anonyymi

      Juuhauelle annettiin Engebergin palkinto pitkästä urasta. Listalla näkyy olevan myös muitakin epäiltyjä, jotka on valkopesty väärennetyillä tai huijatuilla menetelmillä. Ei osaa turskanmaan johto edes hävetä.

    • Anonyymi

      Jo tuo mäkihyppy pukuhuijaus osoittaa, miten alhainen moraali on päässyt norskien menetelmiin.

      No, sirkushuveja tyhmille, sitä urheilu nykyään, kunhan Coopin ja Statoilin raha vaan virtaa.

    • Anonyymi

      Eg har stor respekt for Johaugs resultater og karriere, men når du bruke 1 år på å innrømme at du som utøver har ansvaret for kva du har i din egen kropp, så er du ikkje eit godt idrettslig forbilde. Det er den kanskje den viktigste regelen i antidopingarbeidet. #egebergsærespris

      Olav Lundanesillä ei ole enää Turskalaan menoa.

      • Anonyymi

        eli Hauki ei ole ymmärtänyt tuota perusasiaa, että ITSE AINA vastaa siitä, mitä käyttää, sanoi liäkär mitä tahansa, vaikka kuten Tuntemattomassa että "kuse ite pulloihisi"


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        eli Hauki ei ole ymmärtänyt tuota perusasiaa, että ITSE AINA vastaa siitä, mitä käyttää, sanoi liäkär mitä tahansa, vaikka kuten Tuntemattomassa että "kuse ite pulloihisi"

        Tuon sanoi kylläkin Hietanen, suuri suomalainen sankari, lääkärille,

        ei liäkär itse. Samaan aikaan turskat makasivat lakanoiden välillä, kun maailmanpalo ratkaistiin.


    • Anonyymi

      Kuten hyppypukuhuijaus osoittaa, Turskalassa vain suurimmat huijarit palkitaan valtionavustusten toimin.

    • Anonyymi

      Hyvä, että huijarit jäävät Tourilta pois. Saadaan pitkästä aikaa luomujen kisat, joissa voi pärjätä ilman huijauksia.

      • Anonyymi

        Joku kusetus tuossakin on taustalla. Todennäköisesti norjalaiset on jo rokotettu covid-horoa vastaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      233
      10723
    2. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      72
      2952
    3. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      82
      2648
    4. Kerro naisen nimi jota kaipaat

      😍
      Ikävä
      88
      2520
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      151
      2212
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      267
      2089
    7. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1451
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1425
    9. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      127
      1293
    10. Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!

      Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei
      Tv-sarjat
      35
      922
    Aihe